Diváčka z Tour de France sa postaví pred súd. Hrozí jej pokuta i väzenie

Fanúšička spôsobila pád v prvej etape Tour de France 2021.
Fanúšička spôsobila pád v prvej etape Tour de France 2021. (Autor: youtube/Lanterne Rouge)
SITA|13. okt 2021 o 15:51

Chcela len pozdraviť starých rodičov.

PARÍŽ. Nepozorná diváčka, ktorá spôsobila hromadný pád v 1. etape na tohtoročnej Tour de France, sa napokon nevyhne súdnemu procesu.

Organizátori Tour de France 31-ročnú ženu síce nežalovali, ale občiansky súdny proces ju napokon neminie. Informuje o tom web radsport-news.com.

Podľa periodika Ouest France je žena stíhaná za všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti a spôsobenie zranení, ktorých následkom je pracovná neschopnosť nepresahujúca tri mesiace.

Súdny proces sa začne vo štvrtok v Breste presne v čase, keď sa v Paríži bude konať slávnostná prezentácia Tour de France 2022.

Žene hrozí rok za mrežami a pokuta 15-tisíc eur.

Incident počas úvodnej etapy na tohtoročnej Tour bol vskutku zbytočný. Nepozorná fanúšička držala v rukách tabuľku s pozdravným nápisom starým rodičom "Allez Opi-Omi“ a keďže bola otočená chrbtom k prichádzajúcim cyklistom, nevšimla si ich.

Prvý z nich Tony Martin do nej vo veľkej rýchlosti vrazil a vzápätí spadol. Potom to isté postihlo aj väčšinu pretekárov, ktorí jazdili za ním. Viacerí z nich si odniesli z nehody zranenia rôzneho druhu.

Diváčka hneď po nečakanej udalosti zmizla z miesta činu, ale neskôr sa sama prihlásila na polícii. Firma ASO ako organizátor Tour de France stiahla žalobu z dôvodu zachovania všeobecného mieru, ale upozornila na negatívne dôsledky takýchto skutkov.

Asociácia cyklistických profesionálov (CPA) sa však svojej iniciatívy posunúť prípad na súd nevzdala.

"Bol to skutočne nezodpovedný čin, ktorý mal pre jazdcov vážne následky. Nejde nám o peniaze, ale o zvýšenie miery rešpektu a zodpovednosti ľudí voči cyklistom," vyhlásila generálna tajomníčka CPA Laura Morová.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Tour de France 2021»Diváčka z Tour de France sa postaví pred súd. Hrozí jej pokuta i väzenie