Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav
Peter Sagan
SVK

Peter Sagan

Peter Sagan je slovenský cyklista. Narodil sa 26. januára 1990 v Žiline a v súčasnosti jazdí za tím Bora-Hansgrohe, s ktorým má platnú zmluvu do konca roka 2021.

Sagan patrí medzi najlepších pretekárov nielen svojej generácie, ale v celej histórii cyklistiky. "Jazdec ako on sa narodí azda raz za päťdesiat rokov. Nemôžeme ho porovnávať," vyhlásil o ňom Čech Zdeněk Štybar.

Tri tituly majstra sveta, sedem zelených dresov na Tour de France, triumfy na monumentálnych klasikách Okolo Flámska a Paríž - Roubaix či viac ako sto víťazstiev v cyklistickom pelotóne. To je len krátky výpočet jeho úspechov.

Sagan išiel už svoju desiatu Tour de France, na ktorej bojoval o ôsmy zelený dres. V sezóne sa mu darilo, ovládol aj bodovaciu súťaž na Giro d'Italia 2021 a získal cyklámenov dres. Tesne pred Tour de France získal po suverénnom triumfe svoj siedmy titul majstra Slovenska.

Z TdF 2021 však odstúpil pred začiatkom 12. etapy. Dôvodom bolo zranenie, ktoré si spôsobil po páde v 3. etape a limitovalo ho aj v nasledujúcich dňoch. "Keď nemôžem ohnúť nohu, nemá zmysel pokračovať ďalej," povedal po odstúpení.

Detaily
Dátum narodenia:
26.01.1990
Národnosť:
Slovensko
Tím:
Bora-Hansgrohe

Novinky o Tour de France 2021