Podarilo sa nemožné, Andrew Ladd bol vymenený do Arizony!

Oh My Hockey|18. júl 2021 o 02:09

"Vymeň Andrewa Ladda."

Tak by mohla znieť jedna z výzev pre špičkových generálnych manažérov. Ktovie, niektorí by to možno vzdali vopred, ale nie Lou Lamoriello. Najstarší manažér súťaže dokázal neproduktívneho veterána s neuveriteľne nevýhodnou zmluvou vymeniť do Arizony.

Príznačná pre tento obchod je protihodnota. "Ostrovania" nezískali od Coyotes nič, na druhej strane si však rozviazali ruky v rámci podpisovania zmlúv, keďže pod stropom vďaka výmene uvoľnili 5,5 mil. dolárov. Pripomíname, že zmluvu stále nemá mnoho hráčov Islanders, medzi nimi Kyle Palmieri, Anthony Beauvillier, Casey Cizikas, Adam Pelech či Iľja Sorokin.

Po výmene majú Islanders pod stropom niečo cez 12 miliónov dolárov. Prvé peniaze využili na veterána Andyho Greena. Obranca súhlasil s ročným kontraktom so zárobkom 750 tisíc, teda s ligovým minimom.

"Kojoti", samozrejme, nevzali kontrakt len tak z dobrej vôle. Od Islanders si vypýtali hneď tri draftové voľby, čo im výrazne pomôžu, keďže sú v situácii, keď ich vysoké voľby ako následok trestu prepadávajú. Isles obetovali voľbu v druhom kole draftu 2021 a podmienečné voľby v druhom kole 2022 a treťom kole 2023.

Podmienky sú nasledovné: Coyotes získajú vyššiu z dvoch volieb Islanders v druhom kole 2022. Tretie kolo v roku 2023 získajú, ak Ladd odohrá aspoň jeden zápas v sezóne 2022/23.

Bývalý kapitán Atlanty Thrashers a Winnipegu Jets odohral v poslednej sezóne jediný duel v drese Bridgeportu v AHL. Poslednýkrát odohral väčšinu sezóny v NHL ešte v sezóne 2018/19.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: