Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Plíšková ani Kvitová nepomôžu Češkám v baráži o svetovú skupinu proti Kanade

Karolína Plíšková. (Autor: TASR/AP)
SITA|22. mar 2019 o 15:24

Obe tenistky sa ospravedlnili.

PRAHA. České tenistky Karolína Plíšková a Petra Kvitová nepomôžu svojmu národnému tímu v barážovom stretnutí o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie 2020 proti hostkám z Kanady (20. - 21. apríla).

Stretnutie sa odohrá na antuke v Agrofert Arene v českom Prostějove. Aktuálna svetová dvojka Kvitová sa naposledy predstavila v českých farbách počas vlaňajšieho semifinále proti domácim Nemkám. Dvoma bodmi vtedy pomohla vlasti k postupu do finále, do ktorého však pre zdravotné problémy nezasiahla.

Súčasná svetová sedmička Karolína Plíšková bola jednotkou tímu vo februárovom stretnutí 1. kola tohtoročnej edície proti Rumunkám, v Ostrave sa z postupu medzi najlepšiu štvoricu tešili hráčky okolo bývalej svetovej jednotky Simony Halepovej.

"Obe tenistky sa kapitánovi Petrovi Pálovi vopred osobne ospravedlnili. Kapitán ich rozhodnutie v nabitej sezóne rešpektuje. Je v kontakte s ostatnými hráčkami, ktoré prichádzajú do úvahy," uviedol pre portál idnes.cz hovorca českého fedcupového tímu Karel Tejkal.

Vlaňajšie šampiónky z Česka, ktoré v novembri uspeli vo vypredanej O2 Arene v Prahe vo finále nad Američankami 3:0, tak čaká v oslabenej zostave boj o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie 2020.

Súvisiace články