Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Nemci chvália Vlhovú a kritizujú Talianky: Bassinová spadla z výšin na zem

Petra Vlhová. (Autor: REUTERS)
SITA|Publikované 23. feb 2021 o 10:50

Špecializovaný portál hodnotí MS.

BRATISLAVA. Petra Vlhová nebola najúspešnejšia lyžiarka nedávno skončených majstrovstiev sveta v Cortine d'Ampezzo, ale ocitla sa medzi štvoricou najlepších.

V sumáre ženských vrcholov a pádov MS 2021 podľa špecializovaného webu Ski Weltcup patrí slovenskej univerzálke miesto medzi najlepšími popri ďalších multimedailistkách - Rakúšanke Katharine Liensbergerovej, Švajčiarke Lare Gutovej-Behramiovej a Američanke Mikaele Shiffrinovej.

Vlhová má nebezpečnú konkurentku

"Slovenka sa netají tým, že v tejto sezóne je pre ňu priorita celkové poradie Svetového pohára, ale na majstrovstvách sveta sa dvakrát postriebrila," napísal nemecký odborný web.

"V obrovskom slalome sa jej síce ako obhajkyni nedarilo, ale vynahradila si to dvoma striebornými medailami v kombinácii a slalome. Teraz sa sústredí na veľký glóbus, hoci v Gutovej-Behramiovej má veľmi nebezpečnú konkurentku," doplnil.

Zostavovatelia poradia premiantov MS venovali veľkú pozornosť najmä Rakúšanke Liensbergerovej.

"Až dosiaľ nevyhrala ani jedny preteky Svetového pohára, ale v Cortine ovládla slalom aj paralelný obrovský slalom a k tomu pridala bronz z obrovského slalomu," pripomína.

"Pretekárka s ročníkom narodenia 1997 zostáva naďalej maximálne motivovaná, lebo túži aj po zisku aspoň jedného krištáľového glóbusu vo Svetovom pohári," tvrdia tvorcovia zjazdárskeho webu.

Talianky sa správali príliš triezvo

Za najväčšie sklamanie šampionátu považujú účinkovanie Talianok. Tie vybojovali jedinú medailu - Marta Bassinová sa stala majsterkou sveta v paralelnom obrovskom slalome spoločne s už spomenutou Liensbergerovou.

"Hostiteľská krajina dokázala presvedčiť iba v obrovskom slalome mužov a paralelnej súťaži žien. Najmä ženský azúrový výber sa správal na svoje pomery v tejto sezóne príliš triezvo," pokračuje Ski Weltcup.

"Za očakávaniami zaostala najmä Federica Brignoneová a dosiaľ suverénna 'obrakárka' Bassinová tvrdo dopadla z výšin na zem. Je na zváženie, ako by sa vylepšila talianska bilancia, ak by bola k dispozícii zranená skvelá zjazdárka Sofia Goggiová," dodal.

Súvisiace články