Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vlhová a Ledecká sa spojili. Dôvod? Američania nechcú mať s Petrou nič spoločné

Petra Vlhová (vľavo) a Ester Ledecká. (Autor: SME - Jozef Jakubčo, TASR)
Juraj Berzedi, Igor Dopirák|Publikované 9. jan 2021 o 14:16

Spolupracovať začali pred Vianocami.

BRATISLAVA. Svojím vyjadrením spred pár týždňov možno niektorých prekvapila. "Petru Vlhovú príliš nepoznám. Oveľa bližšie mám k Mikaele Shiffrinovej," vravela česká univerzálka Ester Ledecká pre iSportLIFE.

Argumentovala to tým, že s Američankou majú spoločného sponzora a Shiffrinovej otec jej v minulosti pomáhal s rehabilitáciou.

Vďaka tomu si spoločne vybudovali vrúcny vzťah.

Ledeckej slová o Vlhovej ale už v súčasnosti neplatia. Spoločne totiž trávia čas na tréningoch pred rýchlostnými disciplínami (zjazd a super-G, pozn. red.).

Ich spolupráca sa zrodila pred Vianocami. Pôvodne bola Vlhová dohodnutá, že tréningy na spomenuté disciplíny absolvuje s nemeckým tímom.

"Nemci sa však spojili s Američanmi, ktorí ihneď povedali, že s Petrou nebudú spolupracovať," tvrdila bývalá lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová v štúdiu RTVS.

Vlhová je líderka v celkovom hodnotení Svetového pohára, čo veľké lyžiarske krajiny neberú s veľkým nadšením.

Aj preto sa vytvorila česko-slovenská spolupráca, ktorú dopĺňajú lyžiarky z menších tímov zo Srbska, Nového Zélandu či Ruska.

"Petra má dosť ľudí v tíme, ale stále to nie je postačujúce, aby pokryli celú zjazdársku trať. Aj preto sa spojili viaceré tímy," dodala Velez-Zuzulová.

Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).
Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.