Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Vlhová dnes nejazdí, štvrtkový tréning zrušili. Zmení sa plán na víkend?

Snehová kalamita v Garmisch-Partenkirchene pred niekoľkými dňami. (Autor: TASR/DPA)
Michal Šášky, Juraj Berzedi, SITA|Publikované 28. jan 2021 o 11:25

Ďalší tréning je na pláne v piatok.

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová mala dnes na programe tréning zjazdu pred víkendovými pretekmi v nemeckom Garmisch-Partenkirchene.

V dejisku pretekov Svetového pohára však nevládne ideálne počasie. Po snehovej kalamite spred niekoľkých dní teraz v nemeckom meste sústavne prší, hlásia silný vietor a teploty až do 8 stupňov Celzia.

Podľa webu ORF predpoveď počasie na najbližšie dni v Garmisch-Partenkirchene rovnako nie je priaznivá.

Tréning zjazdu najprv posunuli z 11.00 h o polhodinu, napokon ho zrušili. Vlhová sa mala dostať na trať ako tretia v poradí. Informovala o tom FIS na svojej webstránke.

Keďže podľa pravidiel FIS musia lyžiarky absolvovať pred ostrým zjazdom minimálne jeden meraný tréning, ohrozený je aj program víkendových pretekov. 

"Dnes by to na svahu nebolo bezpečné. Pokiaľ by sa nemohol uskutočniť ani zajtrajší tréning zjazdu, uvažuje sa, že by sa v sobotu aj v nedeľu jazdilo super-G," povedal pre Sportnet Matteo Baldissarutti, asistent trénera Livia Magoniho a servisman Vlhovej tímu.

Ďalší tréning zjazdu je na pláne v piatok o 11.00 h.

„V rýchlostných disciplínach sa cítim dobre. V GaPa však nie je úplne jednoduchý zjazd,“ upozornila pred pár dňami Vlhová.

Extrémny januárový program mali uzavrieť rýchlostné disciplíny, v nemeckom Garmisch-Partenkirchene mal byť v sobotu na programe zjazd a v nedeľu super-G.

Súvisiace články