Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Vlhová priznala, že ju reči o bodoch už unavujú. Rieši to každý, oponuje Velez-Zuzulová

Petra Vlhová po zjazde v Crans Montane. (Autor: TASR/AP)
Igor Dopirák|Publikované 23. jan 2021 o 13:07

Slovenka obsadila siedme miesto.

CRANS MONTANA, BRATISLAVA. Po pretekoch bola uvoľnená a spokojná, no priznala, že ju už unavujú rozhovory o jej náskoku na čele Svetového pohára.

"Každý rieši, či som prvá, respektíve aký je môj náskok. Je to pekné, ale sezóna je dlhá a nerada sa o týchto veciach bavím," priznala Petra Vlhová pre RTVS.

V sobotňajšom zjazde vo švajčiarskom stredisku Crans Montana obsadila výborné siedme miesto. Podobne ako v piatok, keď skončila štvrtá, zdolala najväčšiu rivalku v súboji o veľký glóbus Michelle Gisinovú zo Švajčiarska.

Domáca lyžiarka obsadila desiate miesto.

"Sústredím sa na seba, aby som šla preteky naplno. Samozrejme, sledujem aj ostatné baby, ale neriešim svoj náskok," doplnila Vlhová.

Preteky opäť vyhrala Talianka Sofia Goggiová.

Body rieši každý

"Nemyslím si, že o bodoch sa rozprávame len my na Slovensku. Rieši ich každý, je to prirodzené," oponovala bývalá lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová v štúdiu RTVS.

"Ale to, že sa Petra sústredí len na seba, je pre ňu tá najsprávnejšia cesta," dodala.

Vlhová v celkovom poradí zvýšila náskok pred druhou Gisinovou na 120 bodov. Na tretie miesto sa posunula Goggiová, na Slovensku stráca 207 bodov.

Sobotňajší zjazd vynechala Marta Bassinová. Talianka, ktorá taktiež patrí medzi spolufavoritky na celkové prvenstvo, si chcela oddýchnuť.

Prioritou je pre ňu nedeľňajší superobrovský slalom, v ktorom je veľkou adeptkou na víťazstvo (preteky sa pôjdu od 12.00, vysielajú ich RTVS Dvojka a Eurosport 1).

Boj o prežitie

Lyžiarky šli v sobotu o čosi dlhšiu trať. Nakoľko oproti piatku tentoraz nefúkal silný vietor, organizátori posunuli štart pretekov na pôvodné miesto o niekoľko metrov vyššie.

Jazdy tak trvali zhruba o osemnásť sekúnd dlhšie.

"Bude to rozdiel. Hneď po štarte je jeden úsek, kde som počas tréningov robila chyby. Budem si musieť dávať väčší pozor," vravela Vlhová v piatok.

V sobotu však stratila najviac času v dolnej pasáži.

"Šlo sa mi dobre, ale v spodnej pasáži som nemala ideálny pocit. Viditeľnosť bola zlá, v závere som si nevidela pod nohy a trať bola rozbitá. Bol to boj o prežitie," priznala Vlhová.

"Aj preto som naozaj spokojná, pretože to bolo oveľa náročnejšie," doplnila.

Magoni sa teší

Vlhovej výsledky v Crans Montane môžu byť pre niekoho prekvapením. V aktuálnej sezóne sa totiž v troch predchádzajúcich zjazdoch ani raz neumiestnila v elitnej desiatke.

Svetový pohár - celkové poradie po 18 z 33 pretekov

  1. Petra Vlhová (SR) - 861 b
  2. Michelle Gisinová (Švaj.) - 741 b.
  3. Sofia Goggiová (Tal.) - 654 b.
  4. Marta Bassinová (Tal.) - 623 b.
  5. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) -  567 b

Švajčiarske stredisko jej však vyhovuje. Vlani tu obsadila štvrté a štrnáste miesto.

"Na tomto kopci sa cítim veľmi istá. Viem, čo mám kedy urobiť. Každý rok postavia podobnú trať, takže mi pomohla vlaňajšia skúsenosť," skonštatovala.

S výkonmi slovenskej lyžiarky bol spokojný aj jej taliansky tréner Livio Magoni. "Pochválil ma, hoci to často nerobí. Teší sa," smiala sa Vlhová.

"Povedal mi, že je to dobré, no musíme sa už sústrediť na nasledujúci deň. V daný moment sa tešíme, ale zároveň sa už sústreďujeme na ďalší deň. Takto fungujeme celú sezónu," dodala.

Ledecká si poranila tvár

Nepríjemnú situáciu v sobotu zažila česká univerzálka Ester Ledecká. Na trať šla ako siedma v poradí a medzičasy naznačovali, že do cieľa príde suverénne na prvom mieste.

V jednej zo zákrut však stratila kontrolu nad lyžami, spadla a skončila v ochrannej sieti. Pomerne rýchlo sa zdvihla zo zeme a prstom ukázala, že je v poriadku.

Po príchode do cieľového priestora však bolo vidieť na jej tvári krv.

Ak sa rozhodne v nedeľu štartovať, aj ona bude patriť do širšieho okruhu adeptiek na víťazstvo.Igor Dopirák pracuje na pozícii senior editor. V denníku SME pôsobil od roku 2015, najskôr ako externý redaktor. Jeho srdcovkou je futbal, venuje sa však aj ďalším športom.

Súvisiace články