Celé preteky stavali pre Sagana. Budúci rok môže na Slovensko prísť Froome

Chris Froome.
Chris Froome. (Autor: TASR/AP)
SITA|19. sep 2020 o 16:56

Preteky vraj chváli úplne každý.

BRATISLAVA. Deceuninck - Quick Step už tretí rok po sebe potvrdil rolu prominentného tímu WorldTour na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska.

Po Francúzovi Julianovi Alaphilippovi a Belgičanovi Yvesovi Lampaertovi tentoraz najväčšie slovenské etapové preteky ovládol Nemec Jannik Steimle.

Domáci cyklisti sa v celkovom poradí výraznejšie nepresadili, hoci pôvodný zámer organizátorov bol trochu iný.

Rátali totiž s účasťou Petra Sagana, ktorý mohol ukončiť 15-ročné čakanie na domáceho víťaza.

Zatiaľ naposledy sa to podarilo v roku 2005 Martinovi Prázdnovskému.

Extrémna trasa? Holec si to nemyslí

"Najmä úvodnú etapu v Žiline, ale aj celé preteky sme stavali pre Petra Sagana. Očakávali sme, že sa pokúsi o celkové víťazstvo. Prišla však korona a tá všetko zmenila," vravel Stanislav Holec, dlhoročný staviteľ tratí na Okolo Slovenska.

"Niektorí slovenskí cyklisti sa sťažovali, že tento ročník bol z hľadiska zvolenej trasy náročný, ale nemyslím si, že to bolo extrémne," pokračoval.

Holec doplnil aj zaujímavú informáciu o možnom príchode veľkej hviezdy svetovej cyklistiky v budúcom roku.

"So zástupcami tímu Israel Start-Up Nation sme sa bavili o možnej účasti Chrisa Frooma na našich pretekoch," uviedol.

Športový riaditeľ Ľudovít Lučanič na tému možného príchodu štvornásobného víťaza Tour de France podotkol: "V tejto chvíli je náročné povedať, čo bude o rok. Určite však opäť chceme mať na pretekoch silné tímy a kvalitných cyklistov."

Samé kladné reakcie

Šéf Slovenského zväzu cyklistiky a generálny riaditeľ Okolo Slovenska Peter Privara pre RTVS uviedol, že na tohtoročné podujatie zbierajú iba pozitívne ohlasy.

"Je to jeden z najúspešnejších ročníkov, máme samé kladné reakcie. Organizácia nebola jednoduchá, lebo v čase koronakrízy sme musel dodržať veľa pravidiel a prispôsobiť sa zmeneným podmienkam," skonštatoval.

"Máme za sebou asi najlepšie športové podujatie tento rok na Slovensku, ale chceme byť ešte lepší. Už niekoľko rokov sa snažíme dostať preteky do vysielania Eurosportu. Slovensko si to zaslúži," priznal.

"Už teraz sa nám hlásia mestá, ktoré chcú byť o rok etapovými centrami. Musíme to už len nejako poskladať, aby to bolo logisticky vyhovujúce," dodal Privara.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Celé preteky stavali pre Sagana. Budúci rok môže na Slovensko prísť Froome