Tybor skončil na jednorázovke v Turecku druhý, Dukla vyhrala súťaž tímov

Jediným Slovákom na štartovej listine je Patrik Tybor.
Jediným Slovákom na štartovej listine je Patrik Tybor. (Autor: TASR)
TASR|6. sep 2019 o 17:41

Slovenskému tímu sa v Turecku darilo.

DEVELI. Slovenský cyklista Patrik Tybor z Dukly Banská Bystrica obsadil druhé miesto na jednodňových pretekoch Grand Prix Velo Erciyes kategórie UCI 1.2 v Turecku.

Okrem neho reprezentovali jediný slovenský kontinentálny tím aj Marek Čanecký, Martin Mahďar, Andrej Cully a Samuel Oros.

V záverečnom stúpaní sa podarilo Tyborovi spolu s domácim Onurom Balkanom odpútať od zvyšku pelotónu a finišoval na druhom mieste. Pripísal si zaň 30 bodov do rebríčka UCI.

Na deviatom mieste bodoval aj Cully, Marek Čanecký obsadil dvanástu priečku. Dukla Banská Bystrica okorenila úspech víťazstvom v súťaži tímov.

"Od štartu to bolo dosť ťažké. Bolo teplo a jazdiť vo výške tiež k tomu nepridá. Od štartu sa nastupovalo. Snažili sme sa všade niekoho mať. No boli sme len piati, plus neskôr musel odstúpiť aj Samo," cituje Tybora tlačová správa Slovenského zväzu cyklistiky.

"V iných tímoch mali aj siedmich pretekárov. Tak sme museli myslieť aj na šetrenie síl. Prvý únik bol na stovke stiahnutý, v ňom sme však nemali zastúpenie. Mne sa podarilo atakovať v kopci približne 10 kilometrov pred cieľom," opisoval Tybor.

"Vo štvorici sme išli pár kilometrov a potom som sa znova pokúsil atakovať, keďže dvaja vôbec nechceli striedať. Až do cieľa sme už pokračovali len vo dvojici. Škoda, že sa mi nepodarilo úplne sa striasť domáceho Balkana. Vedel som, že je rýchlejší v špurtoch. Celý čas sa za mnou viezol a v závere oddýchnutý vybojoval víťazstvo. Škoda, ale aj druhé miesto je fajn na začiatok ďalších pretekových dní," dodal.

V rámci prípravy na Okolo Slovenska a majstrovstvá sveta absolvovala šestica Dukly aj s Jurajom Bellanom, ktorý vynechal preteky pre chorobu, dvojtýždňové sústredenie vo výške 2216 metrov nad morom pod sopkou Erciyes v Turecku.

Po prvom ľahkom adaptačnom mikrocykle nasledoval mikrocyklus zameraný na vytrvalostné a časovkárske tréningy.

V rámci tretieho cyklu sa zúčastnili jednorazovky Grand Prix Velo Erciyes a čaká ich ešte dvojetapák Tour de Central Anatolia (UCI 2.2).

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»Tybor skončil na jednorázovke v Turecku druhý, Dukla vyhrala súťaž tímov