Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Cibulková deklasovala svoju súperku a postúpila do druhého kola Roland Garros

Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. máj 2017 o 20:00

Súperka slovenskej tenistky uhrala iba tri gemy.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa suverénnym spôsobom prebojovala do druhého kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Roland Garros - 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR-6) - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.)

6:2, 6:1

/za 82 minút/

Semifinalistka z roku 2009 si v úvodnom kole ako nasadená šestka poradila so Španielkou Larou Arruabarrenovou-Venciovou za 82 minút 6:2, 6:1. Bol to premiérový vzájomný duel 28-ročnej Cibulkovej (7. vo WTA) s 25-ročnou Arruabarrenovou-Vecinovou (62. vo WTA).

Zápas sa pôvodne mal konať na kurte č. 1, napokon ho pre časový sklz a hrozbu tmy preložili na Dvorec Suzanne Lenglenovej, druhý najvýznamnejší v areáli pri Buloňskom lesíku.

Ďalšou súperkou Cibulkovej bude v stredu víťazka súboja medzi Tunisankou Ons Jabeurovou a Rumunkou Anou Bogdanovou. V prípade postupu by ju v treťom kole čakala lepšia z konfrontácie medzi švajčiarskou tridsiatkou podujatia Timeou Bacsinszkou a Američankou Madison Brenglovou.

Nedávna štvorka počítačového poradia Cibulková minulý rok na Roland Garros neuspela v treťom kole, keď podľahla 4:6, 6:3, 1:6 Španielke Carle Suárezovej-Navarrovej.

Online prenos:

French Open - ženy 1. kolo 2017
28.05.2017 o 19:47
Arruabarrenaová-Vecinová
0:2
(2:6, 1:6)
Ukončený
Cibulková
Prenos
Prvý gem zápasu síce trval takmer štvrťhodinu, no napokon z toho žiadna dráma nebola. Dominika Cibulková ani raz v zápase neprišla o svoje podanie a vďaka štyrom brejkom vyhráva jasne 2:6 a 1:6. Svojim forhendom zničila Španielku Laru Arruabarrenaovú, a tak ju uvidíme aj v ďalšom priebehu turnaja. V druhom kole bude takisto veľkou favoritkou, keďže sa stretne s víťazkou duelu medzi Ons Jabeurovou a Anou Bogdanovou. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem úspešný štart do nového týždňa. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Kováčik.
Koniec zápasu
1:6
ONLINE - Roland Garros: Cibulková - Arruabarrenová | Sportnet.skJe dobojované! Lara Arruabarrenaová posiela loptičku do siete, a tak sa z postupu do druhého kola môže tešiť svetová sedmička Dominika Cibulková. V zápase jasne dominovala a zaslúžene si zahrá v Paríži aj ďalší zápas.
30-40
Dominika Cibulková sa prepracovala k prvému mečbalu. Teraz jej výrazne pomohla Lara Arruabarrenaová, ktorá loptičku nasmerovala mimo priestoru dvorca.
30-30
Slovenská tenistka je dve loptičky od dnešného víťazstva. Opäť si loptičku obehla na forhendovú stranu a súperke nedala najmenšiu šancu.
30-15
Dominika Cibulková dokázala na predošlé staty loptičiek reagovať kvalitným forhendovým úderom. Španielka bola pod tlakom a loptičku nasmerovala do siete.
30-0
Dominika Cibulková si trošku komplikuje situáciu. Na svoje konto si totiž pripisuje ďalšiu dvojchybu, a tak sa Lara Arruabarrenaová dostáva do nádejného vedenia.
15-0
Lara Arruabarrenaová ešte bojuje o prežitie na druhom grandslame sezóny. Parádnym skrátením hry nedala našej tenistke najmenšiu šancu.
1:5
ONLINE - Roland Garros: Cibulková - Arruabarrenová | Sportnet.skDokonale zvládnutý gem v podaní slovenskej tenistky. Tá v ňom zahrala tri víťazné údery a už ju len jedna hra delí od postupu do druhého kola. Navyše, teraz pôjde na servis práve Dominika Cibulková.
0-40
Bekhendovým víťazným úderom ukončuje slovenská tenistka túto výmenu a má tri šance na to, aby štvrtýkrát v zápase získala servis Lary Arruabarrenaovej.
0-30
Lara Arruabarrenaová posiela loptičku tesne vedľa bočnej čiary a pri svojom podaní sa dostáva do nemalých problémov. Dominika Cibulková je blízko k ďalším brejkbalom.
0-15
Fantázia! Dominika Cibulková nečakane skrátila hru zo svojej bekhendovej strany a Lara Arruabarrenaová už loptičku dobehnúť nestihla.
1:4
Ďalším forhendovým víťazným úderom ukončuje Dominika Cibulková piaty gem druhého setu. Potvrdzuje tak brejk z predošlej hry a je veľmi blízko k postupu do druhého kola French Open.
40-A
Slovenská tenistka má výhodu na svojej strane. Opäť za to môže vďačiť svojmu razantnému forhendu, ktorým ničí španielsku súperku.
40-40
Lara Arruabarrenaová dobrým returnom zatlačila slovenskú tenistku. Tá napokon ďalším úderom posiela loptičku len do siete, a tak pokračujeme zhodou.
30-40
Dominika Cibulková svojim forhendovým úderom dostala súperku do úzkych. Tá sa z problémov nedostala a po jej chybe má tak bratislavská rodáčka gembal.
30-30
Našťastie z toho dva brejkbaly nebudú. Lara Arruabarrenaová posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru, no treba opäť vyzdvihnúť skvelý servis Slovenky.
30-15
Lara Arruabarrenaová teraz bola aktívnejšou hráčkou vo výmene. Prešla si na sieť a na dvakrát zakončila výmenu úspešným smečom nad hlavou.
15-15
Následne slovenská tenistka vyrovnáva skóre tohto gemu. Svojou aktívnou hrou sa dostala do prevahy a boduje vďaka víťaznému úderu.
15-0
Dominika Cibulková potrebuje udržať koncentráciu po celý priebeh zápasu. Teraz sa jej to trošku nepodarilo, o čom svedčí nevydarený úder z forhendu.
1:3
ONLINE - Roland Garros: Cibulková - Arruabarrenová | Sportnet.skDominika Cibulková si krásne počkala na slabší druhý servis súperky. Položila sa do svojho forhendového úderu a víťazným úderom ukončuje túto hru. Získava tak dôležitý brejk!
40-A
Prichádza možno zlomový moment celého duelu. Lara Arruabarrenaová nevyužila tri šance na zisk tohto gemu a teraz po vlastnej chybe bude čeliť brejkbalu.
40-40
Štvrtý gem druhého setu pokračuje ďalej. Teraz je to najmä o slovenskej tenistke, ktorá kraľuje na dvorci. Po predošlej zbytočnej chybe si napravila reputáciu víťazným bekhendom.
A-40
Dominika Cibulková sa dostala na sieť, no tam zahrala veľmi zle. Loptičku mala na rakete, no namiesto víťazného úderu konštatujeme nevynútenú chybu.
40-40
Lara Arruabarrenaová nevyužíva ani druhú šancu na ukončenie tohto gemu. Opäť doplatila na svoju pasivitu, z ktorej pramenil víťazný úder Slovenky.
A-40
Dominika Cibulková sa dostala do výmeny, opäť sa snažila byť aktívna, no tento raz jej forhendový úder zastavila páska.
40-40
Táto výmena sa už niesla podľa tradičného scenára. Dominika Cibulková si vytvorila veľkú prevahu, zatlačila súperku do obrany a víťazným volejom upravuje skóre na zhodu.
A-40
Španielska tenistka získava výhodu na svoju stranu. Dominika Cibulková teraz zahrala niekoľko slabších úderov za sebou, čo Lara Arruabarrenaová potrestala.
40-40
Lara Arruabarrenaová si v dôležitý moment pomohla priamym bodom zo servisu. Štvrtý gem tak nekončí, ale bude pokračovať cez zhodu.
30-40
Dominika Cibulková sa napokon dostáva k šancu na zisk podania. Výborne si počkala na slabší servis súperky a forhendom ukončila výmenu hneď z returnu.
30-30
Tak toto je obrovská škoda. Lara Arruabarrenaová nezahrala na sieti práve najlepšie, slovenská hráčka mala dostatok času na obhodenie, no loptičku poslala do siete.
15-30
Páska dnes hrá so slovenskou tenistkou. Dominika Cibulková sa síce ospravedlňuje, no nič to nemení na tom, že po víťaznom prasiatku sa dostáva do vedenia.
15-15
Slovenská tenistka sa najskôr ubránila veľkej prevahe svojej súperky, no zbytočnou chybou jej predsa len daruje túto loptičku.
0-15
Druhú hodinu dnešného zápasu začína Dominika Cibulková vo veľkom štýle. Poriadne sa oprela do svojho forhendu a loptičku poslala presne na bočnú čiaru.
1:2
Paráda! Krížnym forhendovým úderom nedala Slovenka svojej súperke absolútne žiadnu šancu. Dominika Cibulková sa tak dostáva do opätovného vedenie a evidentne je v dobrej nálade.
15-40
Ďalší priamy bod z podania. Dominika Cibulková získava tretiu loptičku za sebou a má veľkú šancu na to, aby si udržala aj svoje šieste podanie v zápase.
15-30
Dominika Cibulková hrá veľmi aktívne a jej súperka zatiaľ nevie nájsť účinný recept na jej prekvapenie. Slovenská tenistka rýchlo otáča priebeh tretieho gemu.
15-15
Lara Arruabarrenaová bola pod obrovským tlakom. Dlhý čas sa veľmi dobre bránila, no výmena sa napokon končí práve po jej údere do polovice siete.
15-0
Dominika Cibulková sa zaskvela ďalším kvalitným servisom von z dvorca. Vytvorila si komfortnú pozíciu, no z forhendu prichádza pomerne ojedinelá chyba.
1:1
Lara Arruabarrenaová už ďalšie komplikácie pri svojom podaní nepripustila. Priamym bodom vyrovnáva skóre druhého setu a teraz zabojuje o servis slovenskej favoritky.
40-15
Čistá hra z toho napokon nebude. Dominika Cibulková predviedla pomerne slušný return, na ktorý Lara Arruabarrenaová reagovala len úderom do siete.
40-0
Snáď najlepší gem v podaní Lary Arruabarrenaovej. Tentokrát si na svoje konto pripisuje forhendový víťazný úder a má tri šance na ukončenie druhej hry.
30-0
Lara Arruabarrenaová ukázala svoje rýchle nohy. Dominika Cibulková neskrátila hru vôbec zle, no Španielka loptičku dobehla a získava bod na svoju stranu.
15-0
Dominika Cibulková teraz až príliš podobrala loptičku a nasmerovala ju len za základnú čiaru. Bod tak putuje na konto španielskej tenistky.
0:1
Dominika Cibulková získava na svoju stranu tretí gem po sebe. Lepšie tak vstupuje do druhého setu, keďže na konci prvej hry si pomohla ďalším priamym bodom zo servisu.
30-40
Lara Arruabarrenaová bola teraz zjavne premotivovaná. Po predošlom víťaznom údery chcela zahrať ďalší, no namiesto neho prichádza len nevynútená chyba.
30-30
Lara Arruabarrenaová sa teraz zaskvela krásnym bekhendovým úderom po čiare. Naša tenistka sa mohla skutočne len bezmocne prizerať.
15-30
Dominika Cibulková dnes veľmi dobre podáva. Opäť si pomáha priamym bodom a dostáva sa pri geme na servise do tesného vedenia.
15-15
Tentokrát musíme pochváliť španielsku tenistku. Parádnym forhendovým úderom po čiare zatlačila nasadenú šestku turnaja a získava loptičku na svoju stranu.
0-15
Aj druhý set otvára na podaní slovenská tenistka. Počas celej výmeny bola jasne v prevahe a napokon sa dočkala vynútenej chyby Lary Arruabarrenaovej.
2:6
ONLINE - Roland Garros: Cibulková - Arruabarrenová | Sportnet.skLara Arruabarrenaová ukončuje prvý set dvojchybou. Za necelú trištvrte hodinu sa tak dostáva do vedenia slovenská tenistka Dominika Cibulková, ktorá úvodné dejstvo vyhrala jasne 2:6. Dúfajme, že v podobnom trende bude pokračovať aj ďalej a nenechá si ujsť postup do druhého kola.
0-40
Dominika Cibulková zvláda ôsmy gem prvého setu na výbornú. Aj teraz bola výrazne aktívnejšia a donútila súperku poslať loptičku len do siete. Prvý set môže byť čoskoro minulosťou.
0-30
Aj teraz musela ísť Španielka do výmeny len cez druhé podanie. Tempo výmeny ale od začiatku diktovala Dominika Cibulková a vďaka nátlakovej hre získava aj druhú loptičku.
0-15
Lara Arruabarrenaová podáva s novými loptičkami, no tie jej zatiaľ šťastie nepriniesli. Do výmeny musela ísť len cez druhé podanie, čo Dominika Cibulková dokonale využila.
2:5
Napriek menším problémom drží Dominika Cibulková svoje podanie. Lara Arruabarrenaová poslala loptičku za základnú čiaru a v ďalšom geme bude podávať na udržanie v prvom sete.
40-A
Vo veľmi vhodný moment si slovenská tenistka pomohla priamym bodom z podania. Lara Arruabarrenaová nedostala loptičku na druhú stranu dvorca, a tak si na brejkbal bude musieť ešte počkať.
40-40
Ďalšia nevynútená chyba v podaní Dominiky Cibulkovej. Bratislavská rodáčka si tak sama odpálila dve šance na ukončenie gemu a budeme pokračovať cez zhodu.
30-40
Slovenská tenistka chybuje, a tak si mierne komplikuje situáciu pri svojom geme na podaní. Úder z jej forhendu bol jednoducho pridlhý.
15-40
Dominika Cibulková sa teší zo zisku ďalšej loptičky. K dispozícii má tak dve šance na to, aby sa ešte viac priblížila k zisku prvého dejstva.
15-30
Lara Arruabarrenaová teraz netrafila loptičku práve najlepšie. Z jej bekhendu skončila len v sieti, a tak sa dostáva do vedenia slovenská tenistka.
15-15
Dominika Cibulková si na svoje konto pripisuje už tretiu dvojchybu. Dúfajme, že ju táto zbytočná stratu bodu nebude v ďalšom priebehu mrzieť.
0-15
Zverenka Mateja Liptáka začína dôležitý siedmy gem veľmi dobre. Kvalitným podaním si vytvorila pozíciu pre útok a výmenu zakončila svojim forhendom.
2:4
Slovenská tenista si vytvorila dobrú pozíciu na útok, no bohužiaľ jej bekhendový úder sa do dvorca nevošiel. Lara Arruabarrenaová tak znižuje náskok našej tenisovej jednotky na rozdiel dvoch gemov.
40-30
Dominika Cibulková sa zaskvela pekným returnom, ktorý spadol tesne pred základnú čiaru. Lara Arruabarrenaová si nestihla odskočiť a preto jej bekhend skončil mimo dvorca.
40-15
Dominika Cibulková sa počas celej výmeny bránila. Kratšie údery dostáva do prevahy Španielku, ktorá napokon výmenu ukončila forhendovým víťazným úderom.
30-15
Dominika Cibulková vystihla smer, kam pôjde podanie jej súperky. Bola pri loptičke včas, no napriek tomu ju poslala len do polovice siete.
15-15
Ďalší bod sa Dominike Cibulkovej nepodarilo získať. Lara Arruabarrenaová ju prekvapila úderom do protipohybu, a tak nestihla dostatočne reagovať.
0-15
Začiatok šiesteho gemu bol v znamení dlhej výmeny. Na jej konci ale opäť prichádza nevynútená chyba hráčky, ktorá načína siedmu desiatku rebríčka WTA.
1:4
Dominika Cibulková si pomohla priamym bodom z podania. Jej súperka nasmerovala loptičku len do siete, a tak sa piaty gem končí. Po krátkej prestávke pôjde na servis opäť Lara Arruabarrenaová.
15-40
Čistá hra z toho napokon nebude. Lara Arruabarrenaová poslala loptičku presne na čiaru a zverenka Mateja Liptáka si neporadila s nepríjemným odskokom loptičky.
0-40
Lara Arruabarrenaová sa snažila ukončiť výmenu bekhendovým úderom po čiare. To sa jej síce podarilo, no po jej nevynútenej chybe má Slovenka tri šance na zisk piatej hry.
0-30
Na konci dlhej výmeny registruje chybu španielskej tenistky. Dominika Cibulková má tak komfortnú pozíciu pre zisk ďalšieho gemu.
0-15
Dominika Cibulková mala teraz poriadny kus šťastia. Jej forhendový úder tečovala páska, no našťastie loptička spadla na stranu španielskej tenistky.
1:3
Priamym bodom z podania ukončuje Lara Arruabarrenaová štvrtý gem prvého setu. Prvýkrát v zápase sa zapisuje na tabuľu skóre, no stále musí doháňať manko dvoch gemov.
40-30
Dominika Cibulková nebude mať šancu na zisk podania súperky. Lara Arruabarrenaová si pekne prešla na sieť a pri nej zahrala skutočne skvostne.
30-30
Loptička z rakety španielskej tenistky skončila tesne v aute. Stav štvrtého gemu je tak vyrovnaný a po ďalšej výmene možno budeme svedkami brejkbalu.
30-15
Ani španielska tenistka sa v úvode zápasu nevyvaruje dvojchybám. Podobne ako Slovenka ich má na svojom konte už dve, a tak si trošku komplikuje situáciu.
30-0
Lara Arruabarrenaová získava ďalšiu loptičku na svoju stranu. Teraz jej ale výrazne pomohla chyba našej hráčky, ktorá z forhendu netrafila priestor kurtu.
15-0
Štvrtý gem úvodného dejstva začína lepšie hráčka na podaní. Dominika Cibulková totiž nasmerovala svoj return len do polovice siete.
0:3
Už to vyzeralo tak, že aj druhý gem pri podaní našej tenistky pôjde cez zhodu. Lara Arruabarrenaová mala na sieti dobrú pozíciu, no Dominika Cibulková ju fantastickým spôsobom dokázala obhodiť.
30-40
Lara Arruabarrenaová sa teraz zaskvela pekným bekhendovým úderom po čiare. Naša hráčka má ale stále vo vrecku jednu šancu na ukončenie gemu.
15-40
Naša tenisová jednotka sa povzbudzuje. Začiatok zápasu síce určite nie je ľahký, no vďaka chybe jej súperky má Bratislavčanka k dispozícii dva gembaly.
15-30
Dominika Cibulková si teraz veľmi pomohla krížnym forhendovým úderom. Vďaka nemu sa dostala do prevahy a donútila Laru Arruabarrenaovú chybovať.
15-15
Následne zverenka Mateja Liptáka daruje bod španielskej tenistke. V zápase si na svoje konto pripisuje už druhú dvojchybu.
0-15
Slovenská tenistka to teraz zahrala šikovne. Jej údery mali nižší odskok, čo súperku prekvapilo. Lara Arruabarrenaová nebola pri loptičke včas a poslala ju len do siete.
0:2
ONLINE - Roland Garros: Cibulková - Arruabarrenová | Sportnet.skDominika Cibulková získava podanie svojej súperky. Lara Arruabarrenaová síce dobehla jej skrátenie, no už nedokázala poslať loptičku na druhú stranu dvorca. Slovenka sa tak už v úvode dostáva do vedenia o dva gemy.
30-40
Prvý brejkbal nedokázala slovenská tenistka využiť. Dostala sa pod veľkým tlak a napokon poslala loptičku tesne za základnú čiaru.
15-40
Lara Arruabarrenaová posiela loptičku ďaleko za základnú čiaru svojej súperky. Aj španielska tenistka tak bude musieť odvracať minimálne dve hrozby straty podania.
15-30
Lara Arruabarrenaová teraz veľmi čitateľne skrátila hru. Dominika Cibulková jej úmysel vystihla a výmenu ukončila forhendovým víťazným úderom.
15-15
Tentokrát to nezvládla slovenská tenistka. Tá mala pekne pripravenú pozíciu, no jej forhendový úder sa nevošiel ani do priestoru určeného pre štvorhru.
0-15
Lara Arruabarrenaová nezačína svoj prvý gem na podaní práve najlepšie. Ani na dvakrát nedostala loptičku na druhú stranu dvorca, a tak daruje bod súperke.
0:1
Trvalo to presne trinásť minút, no do vedenia sa predsa len dostáva Dominika Cibulková. Maratónsky gem, v ktorom odvrátila tri brejkbaly súperky napokon ukončila presne zahraným forhendom.
40-A
Veľmi šikovne to teraz zahrala slovenská jednotka. Úderom do protipohybu zaskočila Laru Arruabarrenaovú a získava na svoju stranu výhodu.
40-40
Dominika Cibulková si zachovala chladnú hlavu. Pekne rozhadzovala údery, následne si prešla na sieť a poľahky ukončila výmenu vo svoj prospech.
A-40
Slovenská tenistka si komplikuje cestu za ziskom úvodného gemu. Previnila sa prvou dvojchybou, a tak čelí brejkbalu súperky.
40-40
To snáď nie. Dominika Cibulková mala výmenu vynikajúco rozbehnutú, stačilo trafiť dvorec, no loptička z jej forhendu skončila za základnou čiarou.
40-A
Dominika Cibulková to teraz zahrala veľmi dobre. Už po servise si nakročila do kurtu, bola vo výmene aktívnejšia a boduje vďaka víťaznému forhendu.
40-40
Maratónsky gem pokračuje ďalej. Dominika Cibulková to teraz nezahrala najlepšie a nedokázala dostať loptičku na druhú stranu dvorca. Hráme už viac ako desať minút.
40-A
Hlavný rozhodca zápasu Emmanuel Joseph teraz vstúpil do hry a pomohol slovenskej tenistke. Loptička skončila na čiare, a tak má Dominika Cibulková výhodu.
40-40
Lara Arruabarrenaová mala teraz aj kúsok šťastia, že jej return dopadol na čiaru. Následne sa dostala do výmeny a dokázala vyrovnať skóre na zhodu.
40-A
Slovenská tenistka má výhodu opäť na svojej strane. Tentokrát si pomohla prvým esom v zápase a snáď sa jej podarí už ukončiť túto hru.
40-40
Hneď v úvode zápasu tu máme veľmi dlhý gem. Dominika Cibulková sa kratšími údermi dostala pod tlak a Španielka ju za to potrestala víťazným úderom.
40-A
Slovenská tenistka má na svojej strane výhodu. Základom bolo opäť dobré podanie von z dvorca, na ktoré Lara Arruabarrenaová nedokázala reagovať.
40-40
Prvý gem zápasu nekončí ani po odohraní šiestich minút. Slovenská tenistka neskrátila hru práve najlepšie a dovolila Lare Arruabarrenaovej zahrať víťazný úder.
40-A
Bratislavská rodáčka otáča priebeh úvodného gemu na svoju stranu. Po dobrom podaní sa opäť dostala do prevahy a donútila súperku poslať loptičku len do siete.
40-40
Dominika Cibulková si pomohla dobrým podaním. Následne vo výmene dominovala, pripravila si pozíciu a ukončila ju svojim výborným forhendom.
A-40
Bohužiaľ, Dominika Cibulková nasmerovala loptičku ďaleko za základnú čiaru. Lara Arruabarrenaová sa tak poľahky dostáva k druhému brejkbalu.
40-40
Našťastie si slovenská jednotka pomáha priamym bodom z podania. Brejkbal je tak minulosťou a verme, že po ďalšej výmene druhý nepribudne.
40-30
Španielska tenistka dokonale otáča priebeh prvého gemu. Dominika Cibulková poslala loptičku len do siete, a tak musí odvracať hrozbu straty podania.
30-30
Tak zrejme to v prvom geme nebude také ľahké, ako sa mohlo zdať. Lara Arruabarrenaová sa dostala po krížnom údere k sieti a boduje vďaka nekompromisného smeču.
15-30
Dominika Cibulková sa v prvom geme zápasu k trom gembalom nedostane. Španielska súperka ťažila z dobrého returnu a výmenu ukončila bekhendovým víťazným úderom.
0-30
Tentokrát musela ísť Dominika Cibulková do výmeny len cez druhé podanie. Lara Arruabarrenaová sa dostala k aktívnej hre, no po nešťastnom dotyku loptičky s páskou chybuje.
0-15
Dnešný zápas začala na podaní slovenská tenisová jednotka. Hneď v prvej výmene šikovným spôsobom skrátila hru a získava bod na svoju stranu.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Tenisoví priaznivci si v najbližších dvoch týždňoch prídu na svoje. V Paríži totiž začína druhý grandslamový turnaj sezóny Roland Garros. Už prvý hrací deň zasiahne do diania slovenská jednotka Dominika Cibulková, ktorej súperkou bude španielska hráčka Lara Arruabarrenaová. Zápas sa odohrá na kurte číslo 1, hneď po skončení duelu medzi Camilou Giorgiovou a Oceane Dodinovou.

LARA ARRUABARRENAOVÁ

Lara Arruabarrenaová je v rebríčku WTA na 61. mieste. Vo svojej kariére bola ešte o dve miesta vyššie, no prípadný dnešný úspech ju môže dostať na nové kariérne maximum. V tejto sezóne má negatívnu zápasovú bilanciu 11:13 a na víťazstvo čaká takmer mesiac. Najlepší výsledok dosiahla v americkom Miami, kde postúpila medzi osmičku najlepších. V sezóne si zahrala aj jedno finálové stretnutie, ale v kolumbijskej Bogote prehrala s talianskou veteránkou Francescou Schiavoneovou. Španielska tenistka hráva najmä na antuke, ale na French Open nevyhrala v hlavnej fáze turnaja ešte ani jeden zápas. Vlani mala jednoznačne najprijateľnejšiu súperku, no proti Su-Wei Hsieh prehrala 7:6, 6:3. S Dominikou Cibulkovou sa na dvorci ešte nestretla a treba uznať, že dnes môže len prekvapiť.

DOMINIKA CIBULKOVÁ

Dominika Cibulková zrejme nemôže byť spokojná s doterajším priebehom sezóny. Snáď s výnimkou Dubaja síce na tvrdom povrchu vyložene nevyhorela, no rozhodne mala na viac. Narážam najmä na turnaje v Severnej Amerike. V Indian Wells i Miami vypadla v osemfinále, ale Anastasija Pavľučenkovová či Lucie Šafářová boli súperky, ktoré by slovenská jednotka mala porážať. Na antuke odohrala v tomto roku tri zápasy, z ktorých vyhral jediný. Finále z Madridu sa jej neobhájiť nepodarilo, a aj preto klesla v rebríčku WTA na siedme miesto. V Paríži potrebuje uhrať dobrý výsledok a rozhodne chce postúpiť ďalej ako vlani. Vtedy jej v treťom kole vystavila stopku Carla Suárezová Navarrová, ktorá Bratislavčanku pretlačila v troch setoch. Zverenka Mateja Liptáka dosiahla na French Open svoj najlepší výsledok v roku 2009, keď postúpila medzi najlepšiu štvorku turnaja.
Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Súvisiace články