Štoček preteky nedokončil, odstúpil vyčerpaný a v slzách

Matúš Štoček v drese pre najlepšieho Slováka na pretekoch Okolo Slovenska 2018.
Matúš Štoček v drese pre najlepšieho Slováka na pretekoch Okolo Slovenska 2018. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, TASR|28. sep 2018 o 17:00

Preteky do 23 rokov vyhral Marc Hirschi.

MS 2018 v cyklistike - Innsbruck (Rak.):

Preteky mužov do 23 rokov (Kufstein - Innsbruck, 179,5 km):

1.Marc HirschiŠvajčiarsko4:24:05 h
2.Bjorg LambrechtBelgicko+15 s
3.Jaakko HanninenFínsko+15
4.Gino MaderŠvajčiarsko+35
5.Mark PadunUkrajina+37
6.Jaime CastrilloŠpanielsko+45
-Matúš ŠtočekSlovenskonedokončil

INNSBRUCK. Švajčiarsky cyklista Marc Hirschi získal v piatok na MS v Innsbrucku zlato v pretekoch mužov do 23 rokov s hromadným štartom.

V cieli 181 km dlhej trate z Kufsteinu do Innsbrucku finišoval s náskokom 15 sekúnd pred druhým Bjorgom Lambrechtom, Belgičan vyhral záverečný špurt o striebro tesne pred Fínom Jaakkom Hanninenom.

Slovenský reprezentant Matúš Štoček nedokončil preteky. Hirschi k tohtoročnému zisku titulu európskeho šampióna pridal aj titul svetový.

"Je to úžasné. Tím odviedol skvelú prácu už od štartu pretekov. Nemôžem tomu uveriť. Je to také bláznivé, stať sa svetovým šampiónom po tom, ako som vybojoval už európsky titul," povedal v prvej reakcii pre Eurosport nádejný pretekár stajne Sunweb.

V časovkárskom tempe za zlatom

Hneď po odmávaní sa na čelo dostal Poliak Szymon Tracz, ku ktorému sa pridali ešte Kanaďan Nickolas Zukowsky a Izidor Penko zo Slovinska. Trojica si pred hlavným balíkom postupne dokázala utvoriť trojminútový náskok.

Na kopci Gnadenwald však tempo nevydržala a pri nájazde do prvého zo štyroch kôl v Innsbrucku zostal na čele už iba Zukowsky.

Toho pohltil pelotón v prvom stúpaní na Igls. Ďalšie minúty priniesli viacero pokusov o únik, ale silné tímy neboli ochotné pustiť dopredu väčšiu skupinu.

Až v jednom zo zjazdov sa podarilo ujsť sedemčlennej grupe, v ktorej hrali prím štyria švajčiarski reprezentanti.

Z nej sa vyformovalo vedúce duo s Ukrajincom Markom Padunom a Švajčiarom Patrickom Müllerom, ktorí príkladne spolupracovali.

Pred záverečným kolom mali 30 sekúnd k dobru pred najväčšími favoritmi. Ich atak zlomili prenasledovatelia 4 km pred vrcholom posledného kopca.

Líderskej pozície sa zhostili Hirschi, Lambrecht a Hanninen. Najviac síl z tejto trojice zostalo Hirschimu, ktorý 10 km pred cieľom ušiel konkurentom a v časovkárskom tempe si prišiel po zlato.

Štoček v slzách skončil

Jediný slovenský zástupca Štoček sa od úvodu držal v hlavnom balíku a v pohode zvládol prvé ťažšie stúpanie.

Problémy prišli pri stúpaní na Igls, tesne pred vrcholom kopca stratil kontakt s favoritmi a už sa nedokázal vrátiť do hlavného pelotónu.

Pri nájazde do tretieho kola strácal na čelo viac ako osem minút, nakoniec z pretekov vyčerpaný a v slzách odstúpil.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Cyklistika»MS v cyklistike»Štoček preteky nedokončil, odstúpil vyčerpaný a v slzách