Live

ONLINE: Olympiáda Paríž 2024 dnes LIVE - deň 16 (nedeľa, 11. august).
ONLINE: Olympiáda Paríž 2024 dnes LIVE - deň 16 (nedeľa, 11. august). (Autor: Sportnet)
Sportnet|11. aug 2024 o 06:00

Sledujte s nami ONLINE prenos zo súťažného dňa 16 na OH Paríž 2024. Kto získa medaily?

PARÍŽ. Olympijské hry 2024 v Paríži majú na programe súťažný deň 16. Pozrite si aj minútu po minúte.

Kde sledovať OH Paríž 2024 v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

OH Paríž 2024 sledujte s nami naživo ako online prenos.

ONLINE: Olympiáda Paríž 2024 dnes LIVE - deň 16 (nedeľa, 11. august, OH Paríž 2024 NAŽIVO)

Vodné pólo

Srbi prakticky celý zápas udržiavali trojgólový náskok a držali stretnutie pod kontrolou. Po polčase viedli 8:5 a v druhom polčase už žiadny zázračný obrat Chorvátov nedovolili. Chorváti sa museli na svoje góly nadrieť, zatiaľ čo Srbi využívali svoju streľbu efektívne. Príliš sa nepredviedli ani chorvátski brankári, Bijać pustil prvých 7 striel za svoj chrbát. Srbi tak po koncentrovanom a kvalitnejšom výkone zaslúžene získavajú zlaté medaily.

Muži, finále
Srbsko – Chorvátsko 13:10 (5:2, 3:3, 3:3, 2:3)
Góly:
Čuk 3, Dedović, N. Jakšić po 2, Mandić, S. Rašović, Drašović, Vico, Ubović, V. Rašović – Marinić Kragić 3, Charkov a Fatović po 2, Burić, Lončar, Joković, Vrlić.
Volejbal

Američanky sa dnes museli skloniť pred kvalitou Talianok. Tie si v každom sete dokázali pomerne rýchlo vypracovať náskok, ktorý si bez ťažkostí udržali až do konca. Výborne hrali aj v defenzíve. V útoku ich ťahala najme skvelá Paola Egonuová, ktorej výborne sekundovali aj Syllaová a Bosettiová. Talianky získavajú za dnešný výkon zlaté medaily úplne zaslúžene. Na americkej strane chýbali body od Kathryn Plummerovej a Andrey Drewsovej, ktoré v podstate prestrieľali Američanky až do finále.

Ženy, finále
USA – Taliansko 0:3 (18:25, 20:25, 17:25)
Hádzaná

V finále hádzanárskeho turnaja mužov sme žiadnu drámu nevideli. Dáni rozstrieľali Nemcov 39:26. Náskok si vybudovali už v prvom polčase, keď viedli aj o 11 gólov. Napokon prvú časť vyhrali 21:12. V druhom polčase svoj náskok navyšovali a nepripustili žiadne komplikácie pri ceste za vytúženým zlatom. Strieľalo to hlavne Gidselovi, ktorý si vo finálovom zápase pripísal 11 gólov. Dáni si pripisujú druhé zlato po úspechu v Riu de Janeiro v 2016. Naposledy v Tokiu brali striebro, keď nestačili na Francúzov. Nemci si odnesú strieborné medaile, je to už ich piata olympijská medaila z mužskej hádzanej, druhé zlato ale k tomu z roku 1936 z Berlína nepridajú.

Nemecko – Dánsko 26:39 (12:21)
Najviac gólov: Knorr 6, Uscins 4, Kohlbacher 4 – Gidsel 9, Jakobsen 7, Pytlick 6. Rozhodca: Bojan Lah, David Sok (obaja SLO). Sedemmetrové hody: 3/2 – 2/2. Vylúčenie: 1:1.
Vzpieranie

Vo vzpieraní žien nad 81 kg sa zo zlata teší najväčšia favoritka a obhajkyňa z Tokia, Číňanka Li Wen-wen, za ňou skončila Kórejka Pak Hje-čong a bronz putuje do Veľkej Británie zásluhou Campbellovej.

Ženy nad 81 kg

1. Li Wen-wen (CHN) 309 kg (136+173)
2. Pak Hje-čong (KOR) 299 (131+168)
3. Emily Campbellová (GBR) 288 (126+162)
4. Lisseth Betzaida Ayoviová Cabezasová (ECU) 283 (123+160)
5. Mary Theisenová Lappenová (USA) 274 (119+155)
6. Duangaksorn Chaideeová (THA) 272 (120+152)
7. Halima Abbasová (EGY) 260 (115+145)
8. Naryury Pérezová Reveronová (VEN) 259 (114+145)
9. Crismery Santanaová Peguerová (DOM) 258 (118+140)
10. Tursunoj Žabborovová (UZB) 251 (118+133)
11. Iuniarra Sipaiaová (SAM) 246 (105+141)
12. Nurul Akmalová (INA) 245 (105+140)
Hádzaná

V súboji o zlaté medaile v hádzanárskom turnaji mužov zatiaľ po polčase dominujú Dáni, ktorí si vybudovali vedenie 21:12, pričom v zápase viedli už aj o 11 gólov. Momentálne to na drámu nevyzerá. Musel by to byť od Nemcov diametrálne odlišný výkon ako v prvej časti.

Basketbal

Vo vyrovnanom ženskom basketbalovom zápase o bronz sa nakoniec z cenného kovu tešia Austrálčanky. V záverečnej štvrtine si vybudovali tesný náskok a ten už dokázali udržať. Belgičanky mali loptu vo svojej moci pri stave 78:81, hralo sa posledných 30 sekúnd. No akciu absolútne nezvládli a ani nevyskúšali vystreliť v 24 sekundovom limite. Následne už šestkami po belgických fauloch dospel k záveru. Nič na tom nezmenila ani trojka s klaksónom od Vanloovej, tá už len skorigovala výsledok na 81:85. Z bronzu sa teda tešia Austrálčanky, ktoré ťahala svojim výkonom hlavne famózna Magbegorová, autorka 30 bodov a 13 doskokov.

Ženy, o 3. miesto:
Belgicko – Austrália 81:85 (19:20, 36:37, 61:60)

Vanloová 26 (11 asistencií), Meessemanová 23 – Magbegorová 30 (13 doskokov), Whitcombová 14
Moderný päťboj

V modernom päťboji sa individuálnych pretekoch žien teší zo zlata Maďarka Gulyásová v novom svetovom rekorde. Za ňou skončila na striebornej pozícii domáca Clouvelová a bronz berie Kórejka Song Sung-min.

Individuálne preteky žien

1. Michelle Gulyásová (HUN) 1 461 b. (WR)
Basketbal

V zápase o bronz je skóre zápasu Belgicko – Austrália 36:37 a o ničom nie je rozhodnuté. Druhý polčas začne o niekoľko minút.
Vodné pólo

Z bronzových medailí sa vodnom póle mužov tešia Americký hráči! V dramatickom zápase až na penalty porazili Maďarsko a vybojovali si tak cenný kov z olympiády v Paríži.

Muži, o 3. miesto:
USA – Maďarsko 11:8 pen. (3:2, 1:1, 2:2, 2:3 – 3:0)
Atletika

Máme za sebou maratón žien, kde si zlato v olympijskom rekorde vybojovala Holanďanka Hassanová. Tá k bronzom z 5000 a 10000 m pridáva aj najcennejší kov a zavŕšila svoje výborné výkony na LOH. Len tesne za ňou dobehla Etiópčanka Assefaová. Bronz si odnáša Keňanka Obiriová.

Vodné pólo

V zápase o tretie miesto dnes prestrelku lepšie zvládli Gréci. V závere síce stratili vysoké vedenia, ale náskok bol dostatočný.

Muži, o 5. miesto:
Grécko – Maďarsko 15:13 (2:2, 6:4, 4:1, 3:6)
Hádzaná

V súboji o bronz sa v hádzanárskom turnaji mužov z cenného kovu tešia Španieli po vydrenej výhre nad Slovinskom! Vo vyrovnanom zápase žiadny z tímov neviedol počas duelu o viac ako dva góly. Španielsko bolo v závere v tesnom vedení. V poslednej minúte rozhodcovia miesto sedmičky pre Španielsko dali loptu Slovincom a tí mali poslednú strelu zápasu. Mačkovšek však zakončil absolútne neškodne a z bronzových medailí sa tak teší Španielsko. Slovinsko sa tak prvého cenného kovu z olympijských hier nedočkalo.

Muži, o 3. miesto
Španielsko – Slovinsko 23:22 (12:12)
Najviac gólov: Gómez 5/3, Casado 3, Serdio 3 – Dolenec 6/6, Janc 5, Kodrin 3. Rozhodca: Mads Jansen, Jesper Jansen (obaja DEN). Sedemmetrové hody: 3/3 – 6/6. Vylúčenie: 2:3.
Vo vodnom póle mužov sa hrá zápas o piate miesto, v polčase Gréci vedú nad Maďarmi 8:6.
Už od 08:00 sa beží maratón žien, posledná atletická disciplína. Prebieha nám aj zápas o bronz v hádzanej mužov, po polčase je to remíza 12:12 medzi Španielskom a Slovinskom.
Vítame vás pri prehľade udalostí z posledného olympijského dňa!
Program súťaží 16. dňa

Atletika
8:00 maratón žien

Basketbal
11:30 Belgicko – Austrália (ženy, o 3. miesto)

Hádzaná
9:00 Španielsko – Slovinsko (muži, o 3. miesto)
13:30 Nemecko – Dánsko (muži, finále)

11:00 individuálne preteky žien (finále, parkúr)
11:40 individuálne preteky žien (finále, šerm – bonusové kolo)
12:10 individuálne preteky žien (finále, plávanie)
12:40 individuálne preteky žien (finále, laser beh)

Vodné pólo
9:00 Grécko – Španielsko (muži, o 5. miesto)
10:35 USA – Maďarsko (muži, o 3. miesto)
14:00 Srbsko–Chorvátsko (muži, finále)

Volejbal
13:00 USA – Taliansko (ženy, finále)

Vzpieranie
11:30 ženy nad 89 kg

Zápasenie
11:00 voľný štýl mužov do 65 kg (opravy)
11:30 voľný štýl mužov do 97 kg (opravy)
12:00 voľný štýl žien do 76 kg (opravy)
12:30 voľný štýl mužov do 65 kg (o 3. miesto a finále)
13:15 voľný štýl mužov do 97 kg (o 3. miesto a finále)
14:00 voľný štýl žien do 76 kg (o 3. miesto a finále)
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 09:00.
Hádzanári Dánska.
dnes 15:11
Hádzanári Dánska nemali zľutovanie. Svojho súpera deklasovali a oslavujú zlatoSeverania napodobnili pod piatimi kruhmi triumf z Ria de Janeiro v roku 2016.
dnes 15:11
Léon Marchand.
dnes 15:04
Najúspešnejším olympionikom je domáci miláčik publika. Číňanka má až 6 kovov, ale ani jedno zlatoZ pohľadu zisku zlatých medailí sa najúspešnejšou ženou stala plavkyňa Torri Huskeová.
dnes 15:04
Volejbalistky Talianska.
dnes 14:32
Volejbalistky Talianska nedali šancu obhajkyniam z USA a oslavujú zisk zlata Reprezentantky Talianska získali vôbec prvý cenný kov v histórii.
dnes 14:32
Faith Kipyegonová.
dnes 08:51
Kenská atlétka zavŕšila zlatý hetrik rekordom. Zapísala som sa do histórie, reagovalaOlympijskou šampiónkou sa predtým stala v Riu de Janeiru a potom i v Tokiu.
dnes 08:51
Radosť basketbalistiek Austrálie.
dnes 13:24
Belgický sen o prvej medaile sa rozplynul. Súboj o bronz ovládli AustrálčankyVo finále olympijského turnaja sa stretnú basketbalistky USA s domácim Francúzskom.
dnes 13:24
Lietadlo Volocopter počas skúšobného letu.
dnes 13:10
Lietajúce taxíky certifikáciu pre OH v Paríži nezískali, mohli by sa objaviť v Los AngelesV nedeľu pri príležitosti posledného dňa olympiády uskutočnili skúšobný let lietajúceho taxíka.
dnes 13:10
Jakub Grigar na OH 2024 v Paríži.
dnes 13:31
Dominancia Slovenska sa skončila. Vodnoslalomárskou veľmocou sa stalo FrancúzskoNa počínanie slovenských vodákov sa bol dvakrát pozrieť aj veľvyslanec Slovenska vo Francúzsku Ján Šoth.
dnes 13:31
Dominique Lasconi Mulamba (vľavo).
dnes 12:24
Africký šprintér mal pozitívny dopingový test, v Paríži súťažil v stovke mužovPozitívny test mal 4. augusta, deň po svojom behu.
dnes 12:24
Brazílska futbalistka Marta vo finálovom zápase proti USA.
dnes 07:571
Futbalová ikona Marta získala v Paríži tretie striebro, za Brazíliu asi odohrala posledný zápasV Paríži štartovala už na svojej šiestej olympiáde.
dnes 07:571
Matej Beňuš s bronzovou medailou z OH 2024.
dnes 10:04
Beňuš sa zaradil medzi multimedailistov slovenskej histórie, na čele rebríčka je KuzminováV rebríčku slovenských športovcov predstihol Matej Beňuš dvakrát bronzového strelca Jozefa Gönciho.
dnes 10:04
Francúzsko - USA: ONLINE prenos z finále basketbalu žien na OH 2024 v Paríži.online
dnes 12:30
ONLINE: Francúzsko - USA dnes, basketbal na OH 2024, LIVE (finále - ženy)Sledujte online prenos z finále basketbalu žien na OH 2024 v Paríži: Francúzsko - USA.
dnes 12:30
Domov»Olympiáda Paríž 2024»ONLINE: Olympiáda Paríž 2024 dnes LIVE. Sledujte dianie súťažného dňa 16 (nedeľa, 11. august)