4.Fausto MasnadaTalianskoAndroni Giocattoli - Sidermec+22 s
5.Hermann PernsteinerRakúskoBahrain-Merida+29 s
6.Rafal MajkaPoľskoBora-Hansgrohe+30 s
110.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+23:35 min

SCHENNA. Rus Pavel Sivakov z tímu Sky sa stal víťazom druhej etapy cyklistického podujatia Okolo Álp.

Etapa so štartom v rakúskej obci Reich im Alpbachtal a cieľom po 178,7 km v talianskej Schenne mala kopcovitý charakter a cyklisti počas nej vystúpili aj na Passo Monte Giovo do výšky 2094 m. n. m., kde panovali na ceste ešte zimné podmienky.

Jediný Slovák v pelotóne pretekov Juraj Sagan vo farbách zoskupenia Bora-Hansgrohe finišoval na 110. pozícii s mankom 23:35 min, v celkovom poradí mu patrí 114. priečka.

Sivakov zvíťazil po záverečnom sóle, keď sa v poslednom kilometri cieľového stúpania o 4 sekundy odpútal od českého vrchára tímu Astana Jana Hirta a o 17 sekúnd od Taliana Mattiu Cattanea z prokontinentálneho tímu Androni Giocattoli - Sidermec.

Rovnaké poradie je aj na prvých troch miestach celkovej klasifikácie. Sivakov vedie o 8 sekúnd pred Hirtom a 33 sekúnd pred Cattaneom. Iba 21-ročný Sivakov sa tešil z premiérového triumfu v profikariére na ceste.

Favorit na celkový triumf Brit Christopher Froome (Sky) stratil kontakt s vedúcou skupinou v stúpaní na Monte Giovo a v cieli bol o 1:36 min neskôr ako ruský víťaz.

114.Juraj SaganSlovenskoBora-Hansgrohe+31:53 min
Domov»Cyklistika»Mladý Rus Sivakov vyhral druhú etapu Okolo Álp, Froome výrazne zaostal