Ohlasy z Ružomberka na žreb 1. kola Pohára UEFA

SITA|25. aug 2006 o 16:24

BRATISLAVA 25. augusta (SITA) - Ohlasy z tábora slovenského futbalového tímu MFK Ružomberok na žreb 1. kola Pohára UEFA 2006/2007, ktorý klubu spod Čebraťa prisúdil belgické mužstvo FC Bruggy:


František Komňacký (tréner MFK Ružomberok): "Žreb je žreb, a tak to vždy treba brať ako realitu, s ktorou už nič nenarobíme. Osobne si myslím, že to mohlo pre nás ako nenasadený tím dopadnúť aj horšie. Z pätice súperov v 1. kole Pohára UEFA, ktorých nám mohol prisúdiť žreb, som si neželal len Bayer Leverkusen a Dinamo Bukurešť. Naopak ako najprijateľnejšia možnosť sa mi zdala konfrontácia so Slaviou Praha. FC Bruggy predstavuje špičkový belgický tím, ktorý má na starom kontinente už svoje meno, zatiaľ čo my do Európy iba takpovediac kráčame. Po jednoznačnom vyradení nášho klubu moskovským CSKA v 3. prekole Ligy majstrov sa musíme zodpovedne pripraviť na Bruggy a neurobiť si hanbu. Nie sme v pozícii favorita, ale šance na postup podľa môjho názoru existujú. Chceme belgické mužstvo určite vidieť priamo v akcii, verím, že ďalšie poznatky získame z videokaziet ako aj z informácii niektorých hráčov. V Bruggách pôsobil slovenský futbalista Marek Špilár a v belgickej lige hrávajú aj niektorí českí hráči. Pohárová matematika je jasná, výhodnejšie by bolo nastúpiť najskôr na pôde súpera. Na žreb sa však nechcem vyhovárať. Na druhej strane ak by sa nám vydaril prvý vzájomný duel v domácom prostredí, v belgickej odvete by bolo o čo hrať a väčší tlak by bol jednoznačne na strane FC Bruggy..."


Jan Nezmar (útočník MFK Ružomberok): "Žreb musím hodnotiť pozitívne. Myslím si, že Bruggy sú prijateľným súperom. Je vždy lepšie hrať proti Belgičanom ako cestovať do Bukurešti či nastúpiť proti bundesligovému Bayeru Leverkusen. Osobne som sledoval piatkový žreb a domnievam sa, že zo šestice česko-slovenských zástupcov dopadol Ružomberok najlepšie. Na druhej strane je zrejmé, že Bruggy sú favoritom na postup do skupinovej fázy Pohára UEFA, v percentuálnom vyjadrení je to ťažko určiť, či 60 ku 40 alebo 70 ku 30. Belgický tím má svoju kvalitu i meno na európskej scéne. Vo vzájomnej konfrontácii to nebude pre nás vôbec jednoduché, skôr naopak. Pre divákov však budú Bruggy určite atraktívnym protivníkom. A či považujem za výhodu, že nastúpime najskôr v domácom prostredí? Keď nám vyjde prvý zápas, tak je to určite výhoda, pretože v odvete môžeme prispôsobiť taktiku. Ak však nedosiahneme v Ružomberku dobrý výsledok, na belgickej pôde by sa to už ťažšie otáčalo."


Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Európska liga»Ohlasy z Ružomberka na žreb 1. kola Pohára UEFA