Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Norbert Gombos postúpil do semifinále Košice Open

Norbert Gombos. (Autor: TASR)
TASR|12. jún 2014 o 18:29

Slovenský tenista sa v semifinále Košice Open stretne s Bielorusom Vladimárom Ignatikom.

KOŠICE. Slovenský tenista Norbert Gombos postúpil do semifinále challangeru Košice Open. Vo štvrťfinále si poradil s Facundom Arguellom z Argentíny 7:5, 6:3 a v boji o finále sa stretne s Bielorusom Vladimírom Ignatikom. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Kanaďan Dancevic a Francúz Pouille.

Norbert Gombos potvrdil výbornú formu a Argentínčana zdolal za hodinu a 45 minút v dvoch setoch. Kľúčom k víťazstvu bola výborná úspešnosť pri vlastnom podaní ako aj rýchly brejk v úvode druhého setu.

"Čakal som, že to bude veľmi ťažký zápas. Arguello sa pohybuje na hranici prvej stovky rebríčka, hral hlavnú súťaž Roland Garos. Je o dva roky mladší odo mňa, navyše je to dobrý antukár. Košická antuka mi však vyhovuje. V prvom sete to bolo ťažké, držali sme si podania a odvracal som viacero brejkbalov. Som rád, že som si pomohol mojím servisom. V druhom sete som už bol jednoznačne lepší, viac som si veril. Škoda, že som to za stavu 5:1 zdramatizoval, ale napokon som rád, že som to zvládol," uviedol Gombos po zápase.

Slovenský tenista sa v semifinále Košice Open stretne s Bielorusom Vladimárom Ignatikom. Ten vo štvrťfinále zdolal Brazílčana Ghema v troch setoch. "Už som s ním hral jeden zápas, trochu ho poznám. Pred tromi rokmi som s ním tu v Košiciach prehral. Bude veľmi nepríjemný, má výborný servis a podobne agresívnu hru ako ja," dodal Gombos.

Finálový súper lepšieho z tejto dvojice vzíde zo zápasu medzi Kanaďanom Dancevicom a Francúzom Pouillem. Obaja postúpili medzi štvorku najlepších po pomerne jednoznačných štvrťfinálových víťazstvách.

Výsledky Košice Open:

dvojhra - štvrťfinále

Frank Dancevic (Kan.) - Aldin Setkič (Bos.) 6:1, 6:3

Andre Ghem (Braz.) - Vladimir Ignatik (Biel.) 3:6, 6:4, 2:6

Radu Albot (Mold.) - Lucas Pouille (Franc.) 2:6, 1:6

Norbert GOMBOS (SR) - Facundo Arguello (Arg.) 7:5, 6:3

Súvisiace články