Andrej Sekera so svojimi spoluhráčmi z Dallas Stars. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. apr 2021 o 06:48 (aktualizované 20. apr 2021 o 09:00)

Černák sedel na trestnej lavici až trikrát.

NEW YORK. Kanadský hokejový útočník Patrick Marleau zo San Jose sa postaral o zápis do historických tabuliek NHL.

Štyridsaťjedenročný krídelník Sharks nastúpil v noci na utorok proti Vegas Golden Knights na 1768. zápas v súťaži a prekonal rekord legendárneho Gordieho Howea v počte odohraných stretnutí.

Vegas v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Jurčom na domácom ľade napokon Sharks zdolali 3:2 po nájazdoch.

Marleau odohral 899. zápas v rade

Marleau odohral 899. zápas základnej časti za sebou, čo je štvrtá najdlhšia séria histórie NHL.

"Obávam sa iba toho, že nedokážem poďakovať každému, kto si to zaslúži. Naozaj som vďačný všetkým a ak som na niekoho zabudol, ospravedlňujem sa," povedal 41-ročný Kanaďan ešte pred duelom.

"Je to viac ako len osobný míľnik. Myslím si, že je to odkaz pre každého hráča v tomto zápase. Je to niečo, čo sa bude ťažko prekonávať. Zapísal sa do histórie celej ligy," dodal jeho spoluhráč Erik Karlsson.

Marleau absolvoval 17:21 minúty a raz vystrelil na bránku, no šiestej prehre San Jose za sebou nezabránil.

Sharks pritom viedli v úvode druhej tretiny 2:0, no potom sa dvakrát presadil Mark Stone a v nájazdoch iba Alex Tuch hneď v prvej sérii. Vegas zvíťazilo siedmykrát za sebou.

Sekera sa tešil proti Pánikovi

Obhajca Stanleyho pohára Tampa Bay zvíťazil doma nad Carolinou 3:2 po predĺžení. Slovenský obranca Lightning Erik Černák odohral takmer 22 minút, zapísal si jeden mínusový bod a 6 trestných minút.

Tampa sa mohla opäť spoľahnúť na brankára Andreja Vasilevského, ktorý prispel 25 zákrokmi a dosiahol 27. triumf v tejto sezóne a je na čele štatistiky.

V súboji slovenských protihráčov zvíťazil Dallas s Andrejom Sekerom nad Detroitom s Richardom Pánikom 3:2 po nájazdoch.

Obranca Stars odohral takmer 14 minút, útočník Red Wings takmer 16 minút a zapísal si jeden plusový bod.

Hrdinom Dallasu bol Roope Hintz, ktorý ku gólu pridal aj asistenciu. V nájazdoch síce neuspel, ale zastúpili ho Jason Robertson a Denis Gurianov.

McDavid: Dosiahli sme veľké víťazstvo

Nedarilo sa Montrealu, ktorý prehral na ľade Edmontonu 1:4. Slovenský útočník Canadiens Tomáš Tatar odohral vyše 15 minút a zaznamenal dva mínusové body i dve trestné minúty.

Hviezdou zápasu bol kapitán domácich Connor McDavid, ktorý dal gól a pridal dve asistencie.

"V úvode na nás vyleteli, ale my sme to výborne ustáli. Potom sme získali kontrolu a zvyšok duelu sa vyvíjal podľa našich predstáv, dosiahli sme veľké víťazstvo," povedal McDavid.

NHL - základná časť - výsledky:

Florida - Columbus 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 12. Vatrano, 21. Bennett (Huberdeau, Duclair), 35. Gudas (Duclair, Forsling), 59. Vatrano (Wennberg, Hörnqvist) - 34. Bjorkstrand (Atkinson, Jones), 49. Dalpe (Robinson, Peeke)

Brankári: Bobrovskij - Merzlikins, strely na bránku: 39:36

Tampa Bay - Carolina 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 15. Killorn (Johnson, Cirelli), 23. Point (Palát, Hedman), 63. Gourde (Killorn) - 31. A. Svečnikov (Hamilton), 42. Skjei

Brankári: Vasilevskij - Mrázek, strely na bránku: 36:27

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 21:49 min, rozdal päť bodyčekov, inkasoval tri dvojminútové tresty za hrubosť, nedovolené bránenie a podrazenie/

Dallas - Detroit 3:2 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 2:1)

Góly: 16. Hintz (Heiskanen, Klingberg), 32. Robertson (Hintz, Heiskanen), rozh. nájazd Gurianov - 28. Glendening (J. Svečnikov, Biega), 37. Glendening (Biega, Helm)

Brankári: Chudobin - Greiss, strely na bránku: 36:22

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 13:48 min a zablokoval jednu strelu/

/útočník Richard Pánik (Detroit) odohral 15:53 min, zaznamenal plusový bod, trikrát vystrelil na bránku, rozdal jeden bodyček a raz získal puk/

Nashville - Chicago 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 7. Duchene (Benning, Josi), 25. Järnkrok (Granlund, Kunin), 26. Ekholm (Johansen), 41. Jeannot (Ellis), 41. Kunin (Granlund, Järnkrok) - 16. DeBrincat (Suter, Kane), 32. Kämpf (Gaudette)

Brankári: Saros - Lankinen (41. Subban), strely na bránku: 30:32

Edmonton - Montreal 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)

Góly: 51. Bear (McDavid, Puljujärvi), 56. McDavid, 58. Puljujärvi (McDavid), 59. Shore (Yamamoto, K. Russell) - 27. Staal (Perry)

Brankári: Smith - Price (21. Allen), strely na bránku: 36:23

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 15:10 min, zaznamenal dva mínusové body, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky, zablokoval jednu strelu, raz stratil puk a inkasoval dvojminútový trest za seknutie/

Calgary - Ottawa 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 12. Lindholm (Gaudreau, Giordano), 51. Mi. Stone (Backlund) - 10. Tkachuk (Norris), 40. Brown (Paul), 48. Norris (Brännström, Batherson), 59. Brown

Brankári: Markström - Murray, strely na bránku: 28:20

Arizona - Minnesota 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 15. Fischer, 42. Goligoski (Chychrun, Keller) - 10. Kaprizov (Bonino, Fiala), 24. Greenway (Foligno, Eriksson Ek), 30. Johansson (Dumba, Suter), 47. Fiala (Soucy, Cole), 58. Brodin (Dumba, Bonino)

Brankári: Kuemper - Talbot, strely na bránku: 24:24

Vegas - San Jose 3:2 sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 22. Ma. Stone (Theodore, Pacioretty), 44. Ma. Stone (Pacioretty, Theodore), rozhodujúci nájazd Tuch - 10. Knyžov, 21. Gregor

Brankári: Lehner - Jones, strely na bránku: 40:31

Domov»Hokej»NHL»V súboji Slovákov sa tešil Sekera. Marleau prekonal legendárneho Howea