Praskli mu nervy. Pánik dostal zbytočný osobný trest, Washington prehral

Richard Pánik (vpravo) na ilustračnej fotografii.
Richard Pánik (vpravo) na ilustračnej fotografii. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. jan 2020 o 06:22

Z výhry sa netešil ani Marinčin.

NEW YORK. Útočník Richard Pánik nebude na zápas Washingtonu vo Philadelphii spomínať v najlepšom. Jeho tím prehral 2:3, Slovák ani raz nevystrelil na bránku súpera.

Navyše dostal 10-minútový osobný trest.

"Po prerušení hry vystrelil a potom mal verbálnu výmenu názorov s rozhodcom," vysvetlil kouč Washingtonu Todd Reirden.

Toronto prehralo doma s Winnipegom 3:4 po nájazdoch. Dva góly domácich strelil Auston Matthews a s Alexandrom Ovečkinom je iba druhým z aktívnych hráčov, ktorý odštartoval kariéru v NHL štyrmi sezónami s 30 a viac gólmi.

V prebiehajúcom ročníku ich má na konte už 31.

"Samozrejme, že som na to hrdý. Mám veľké šťastie, že môžem hrať s takýmito skvelými spoluhráčmi. Je jedno, s ktorými som na ľade, vždy je tam kvalita. Majú významný podiel na mojom úspechu," uviedol 22-ročný Matthews.

Slovenský obranca Martin Marinčin odohral za domácich 13:46 minúty s jedným mínusovým bodom.

Dallas s Andrejom Sekerom si pripísal piatu výhru za sebou, keď uspel na ľade Los Angeles 2:1. Hostia otočili skóre v druhej tretine, víťazný zásah dosiahol Blake Comeau.

Sekera strávil na ľade 16:17 minúty, na bránku súpera vyslal jednu strelu.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Philadelphia - Washington 3:2 (2:2, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Konecny (Couturier), 20. Hägg (Raffl, Myers), 38. Hayes - 8. Bäckström (Wilson), 13. Vrána (Kuznecov, Kempný)

Brankári: Hart - Holtby, strely na bránku: 27:28

/útočník Richard Pánik (Washington) odohral 11:04 minúty, prezentoval sa iba jedným bodyčekom a dostal 10-minútový osobný trest/

Toronto - Winnipeg 3:4sn (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0, 2:3)

Góly: 5. Matthews (Marner), 26. Timashov (Brooks, Kapanen), 60. Matthews (Rielly) - 4. Ehlers (Wheeler, Pionk), 18. Appleton, 32. Scheifele (Connor, Poolman), rozhod. nájazd Wheeler

Brankári: Andersen - Hellebuyck, strely na bránku: 28:28

/obranca Martin Marinčin (Toronto) odohral 13:46 minúty, do štatistík si zapísal jeden mínusový bod, prezentoval sa jedným bodyčekom a jednou zablokovanou strelou/

Los Angeles - Dallas 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 3. Kopitar (Toffoli, Iafallo) - 35. Ja. Benn (Seguin, Lindell), 36. Comeau (Lindell, Cogliano)

Brankári: Quick - Chudobin, strely na bránku: 31:32

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:17 minúty a raz vystrelil na bránku/

Domov»Hokej»NHL»Praskli mu nervy. Pánik dostal zbytočný osobný trest, Washington prehral