Tatar skóroval aj asistoval, Montreal však napokon na Floride prehral

Tomáš Tatar (vpravo) v drese Montreal Canadiens.
Tomáš Tatar (vpravo) v drese Montreal Canadiens. (Autor: Lynne Sladky TASR/AP)
Sportnet|30. dec 2019 o 07:21

Na gól prihral aj Sekera.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v zámorskej NHL gól i asistenciu, ani jeho dva body ale neodvrátili prehru Montrealu na ľade Floridy 5:6. Hviezdou domácich bol Jonathan Huberdeau, ktorý si pripísal štyri body (2+2).

Tatar svojim 16. gólom v sezóne znížil v prvej tretine na 1:2, necelé dve minúty pred koncom sa potom pri hre bez brankára podieľal na kontaktnom zásahu na 5:6. Canadiens ale už nedokázali poslať duel do predĺženia.

Tatar sa do štatistík zapísal v treťom stretnutí za sebou, na konte má 35 bodov v 39 zápasoch. Odohral 18:52 min, pripísal si aj štyri strely na bránku a mínusový bod.

Dallas štyrmi gólmi v tretej tretine otočil duel na ľade Arizony z 0:2 na 4:2 vo svoj prospech. Jednou asistenciou k tomu prispel slovenský obranca Andrej Sekera, keď v 51. minúte zadovkou spoza bránky šikovne našiel Alexandra Radulova a ten vyrovnal na 2:2. Sekera bodoval po desiatich dueloch, na konte má v sezóne spolu štyri asistencie a žiadny gól.

Obranca Christián Jaroš si pripísal druhý štart v tomto ročníku profiligy, prvý od 22. novembra. Jeho Ottawa ale doma nestačila na New Jersey 3:4 po predĺžení.

Jaroš odohral 7:53 min, mal plusový bod, dve zblokované strely a dva "hity". V nadstavení rozhodol o triumfe hostí Jack Hughes.

Boston zdolal Buffalo 3:2, slovenský zadák Zdeno Chára strávil na ľade 22:55 min bez bodového zápisu. Pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke domácich prednosť Fín Tuuka Rask, dvoma presilovkovými gólmi sa prezentoval v drese víťazov Jake DeBrusk.

Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave si poradila s Detroitom 2:1. Černák strávil na ľade 17:22 min, na bránku súpera vyslal tri strelecké pokusy. Tampa vyhrala nad Detroitom už 16. duel v základnej časti za sebou.

NHL 2019/2020 - základná časť - 30. december:

St. Louis - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 15. R. O'Reilly (Pietrangelo, Sundqvist), 36. Schwartz (Kyrou, B. Schenn), 48. Thomas (Dunn, Kyrou), 60. Schwartz – 26. N. Shore (L. Shaw, Harkins)

Columbus - Chicago 2:3 po s.n. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Góly: 7. Riley Nash (Gavrikov, D. Savard), 19. Dubois (N. Foligno, Gerbe) – 48. D. Strome (E. Gustafsson, DeBrincat), 58. E. Gustafsson (Keith, D. Kubalík), rozh. náj. P. Kane

Ottawa - New Jersey 3:4 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 29. N. Paul (Duclair, Goloubef), 34. Anisimov (Englund, White), 56. Chabot (Pageau) – 9. Hischier (Vatanen, Severson), 36. N. Gusev (Vatanen, J. Hughes), 38. Wood (Simmonds), 61. J. Hughes (Palmieri, Vatanen)

/Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral takmer 8 minút, uštedril dva bodyčeky, zablokoval dve strely a pripísal si jeden plusový bod./

Minnesota - NY Islanders 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 16. Donato (Suter, J. Eriksson Ek) – 45. Pulock (Barzal, Pelech), 47. M. Martin (Komarov, Leddy), 58. Kühnhackl (B. Nelson)

Boston - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 13. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 43. DeBrusk (Kampfer, Pastrňák), 43. DeBrusk (Krejčí, Kampfer) – 27. Ristolainen (S. Reinhart, Ma. Johansson), 46. Lazar (Ristolainen, Eichel)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral takmer 23 minút, uštedril jeden bodyček, vyhral jedno vhadzovanie a zablokoval štyri strely./

Florida - Montreal 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)

Góly: 5. Acciari (Connolly, Matheson), 7. Barkov (Huberdeau), 24. Barkov (Huberdeau, Dadonov), 34. Huberdeau (Dadonov, Matheson), 35. Huberdeau (Barkov, Strålman), 41. Matheson – 14. Tatar (Petry, Suzuki), 22. Petry (Suzuki), 23. Domi (Kulak, Suzuki), 45. Kotkaniemi (Weal, Domi), 59. S. Weber (Petry, Tatar)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral takmer 19 minút, strelil jeden gól, pridal aj jednu asistenciu, uštedril tri bodyčeky, prehral dve vhadzovania, štyrikrát vystrelil na bránu súpera a pripísal si jeden mínusový bod./

Tampa - Detroit 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 25. Palát (Shattenkirk), 46. B. Point (Hedman) – 38. Fabbri (Hronek)

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 17 minút, zablokoval jednu strelu, uštedril dva bodyčeky a trikrát vystrelil na bránu súpera./

Arizona - Dallas 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)

Góly: 9. Hall (Garland, Dvorak), 19. Garland (Schmaltz, Söderberg) – 43. Ja. Benn (Seguin, Lindell), 51. Radulov (Sekera, Ja. Benn), 56. Hintz (Gurianov, J. Klingberg), 59. Janmark

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 14 a pol minúty, asistoval pri jednom góle, prehral jedno vhadzovanie, zablokoval jednu strelu a pripísal si dva plusové body./

Anaheim - Philadelphia 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 1. Gudbranson (Henrique) – 10. Couturier (Voráček, Giroux), 64. K. Hayes (Voráček)

Calgary - Vancouver 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Góly: 39. R. Andersson (Monahan, Tkachuk), 60. Hanifin (E. Lindholm, Tkachuk) – 4. T. Myers (Virtanen, Gaudette), 7. T. Myers (Boeser, Q. Hughes), 11. Virtanen (T. Myers, Pearson), 47. Pearson (Horvat, Eriksson), 60. Pearson (Horvat, Edler)

Domov»Hokej»NHL»Tatar skóroval aj asistoval, Montreal však napokon na Floride prehral