Je reálne, aby sa Trnava v najbližšom čase vyrovnala Žiline a Slovanu? Trenčín a Žilina ťažia zo slušnej akadémie a skautingu. Sú inšpiráciou pre Trnavu? Prečo v Trnave už dávno nevyrástol zaujímavý reprezentant? Aj na tieto otázky sme sa pýtali
Trnava je jedno z mála miest na Slovensku, ktoré má v prípade úspechu potenciál vypredávať štadión. Nie je škoda, že Spartak nemá kvalitu na to, aby bojoval o titul?
„Spartak je jedným z hlavných symbolov mesta. V Trnave mi však chýba vo viacerých aspektoch jednota ľudí, ktorí by šli za jedným cieľom. Ak chcete titul, väčšina zložiek musí ťahať za jeden povraz. Trebárs mesto seniorský futbal vôbec nepodporuje, ako to býva v iných kluboch. Prispieva aspoň na mládež.“
Povedali ste, že okrem diváckej podpory má Trnava aj najkomplexnejší štadión v Česku i na Slovensku. Na titul však čaká takmer päťdesiat rokov. Prečo?
„Aspektov je veľa. Vrátane konkurentov a ich snahy a umenia. Keď vládla Trnava v bývalom Československu, bolo to na také malé mesto mimoriadne. V priebehu šiestich rokov získala päť titulov. Zišla sa vtedy mimoriadna generácia hráčov. Takéto niečo sa sotva dnes môže zopakovať.“
Na Slovensku však získali tituly aj menšie kluby ako Ružomberok, Petržalka či Trenčín. Mnohí Trnavčania sú z dlhého čakania frustrovaní.
„Nie som Trnavčan, takže môžem hodnotiť iba čas, ktorý som v klube strávil. Prvý rok, keď som tu bol ako tréner, nám titul unikol v poslednom kole. Druhý rok nám absolútne nevyšiel a hrali sme o záchranu. A momentálne platí, že Žilina a Slovan sú ďalej ako Trnava.“
Je hlavný problém Trnavy vyrovnať sa Slovanu či Žiline po finančnej stránke?