Naomi Osaková na OH 2020.
Naomi Osaková na OH 2020. (Autor: SITA/AP)
TASR|27. júl 2021 o 07:12 (aktualizované 27. júl 2021 o 13:43)

Prehrala aj Češka Barbora Krejčíková.

TOKIO. Japonská tenistka Naomi Osaková sa s účinkovaním na olympijskom turnaji v Tokiu rozlúčila už v osemfinále dvojhry. Nasadená dvojka podľahla za 70 minút Češke Markéte Vondroušovej 1:6, 4:6.

Prvý set favoritke vôbec nevyšiel, spravila štrnásť nevynútených chýb a až trikrát si prehrala vlastné podanie.

Do druhého dejstva vstúpila štvornásobná grandslamová šampiónka lepšie. Po brejku viedla 2:0, Vondroušová však dokázala vyrovnať na 2:2.

V desiatom geme Japonka pri vlastnom podaní odvrátila dva mečbaly, no tretí už nie a na "domácom" turnaji nenaplní medailové ambície.

"Každá prehra bolí, táto ma však mrzí obzvlášť. Mám pocit, že som nepredviedla najlepší tenis. Môže za to aj skutočnosť, že som sa nedokázala vyrovnať s tlakom. Mala som veľké očakávania, žiaľ, realita je iná," povedala Osaková.

Vondroušová si vo štvrťfinále zmeria sily so Španielkou Paulou Badosovou Gibertovou, ktorá zdolala Argentínčanku Nadiu Podoroskú 6:2, 6:3.

Deviata nasadená Švajčiarka Belinda Benčičová prehrala prvý set s osmičkou pavúka Barborou Krejčíkovou 1:6. V ďalšom priebehu však na kurte dominovala, súperke dovolila uhrať len päť gemov a postúpila medzi osem najlepších.

"Po prvom sete ako keby mi došla šťava. Moje údery boli zrazu krátke, stratila som herný rytmus a súperke už viac neublížila. Belinda zvíťazila zaslúžene," komentovala Krejčíková na webe iDnes.cz.

Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová.
Švajčiarska tenistka Belinda Benčičová. (Autor: SITA/AP)

S účinkovaním na turnaji sa v osemfinále rozlúčila piata nasadená Češka Karolína Plíšková, ktorá podľahla Talianke Camile Giorgiovej 4:6, 2:6.

Problém s postupom nemala siedma nasadená Španielka Garbine Muguruzová Blancová, ktorá zdolala Alison van Uytvanckovú hladko 6:4, 6:1.