Náhrada za Quennevillea? Vážnym kandidátom je John Tortorella

Oh My Hockey|29. okt 2021 o 07:37

Joel Quenneville dnes v noci oficiálne odstúpil z pozície hlavného trénera Floridy Panthers. Deje sa tak následkom odhalenia sexuálneho zneužívania v klube Chicago Blackhawks v roku 2010.

Podľa vyšetrovacieho spisu mal hlavný tréner Chicaga o sexuálnom násilí páchanom trénerom Bradom Aldrichom na mladom hráčovi Kyleovi Beachovi vedieť, no rozhodol, že organizácia prenesie svoju sústredenosť na hokej a o osude Aldricha rozhodne až po sezóne.

Kauza bola tutlaná až do roku 2021.

Po schôdzke s Garym Bettmanom prišlo rázne rozhodnutie a Quenneville už nie je trénerom Floridy Panthers.

Manažment organizácie podľa insidera Kevina Weekesa okamžite začal s hľadaním nástupcu. Kým príde plnohodnotná náhrada, dočasným hlavným kormidelníkom sa stane doterajší asistent Andrew Brunette.

Weekes ako vážneho kandidáta na post kouča "panterov" označil Johna Tortorellu. Skúsený tréner známy svojou búrlivou povahou je bez práce od konca sezóny 2020/21.

Jeho trénerská kariéra v NHL sa začala ešte v roku 1989 v Buffale, hlavným trénerom bol po prvý raz v Tampe Bay, ktorú v roku 2004 doviedol k Stanley Cupu. Okrem toho z lavičky viedol aj New York Rangers, Vancouver Canucks a Columbus Blue Jackets.

Tortorella sa včera vo vysielaní ESPN vyjadril o kauze Chicaga Blackhawks nasledovne: "Viete, čo nechápem? Že o tom vedelo veľa ľudí. Nebolo to rozhodnutie jedného muža. Nerozumiem tomu, že sa nenašiel jediný človek, čo by sa postavil a povedal: "Nie, toto je zlé!" Toto je úplne iné než veci, ktorými si prechádzate ako tím v kabíne. Tu sa bavíme o sexuálnom násilí. Ak by ten 20-ročný chlapec bol váš syn, zachovali by ste sa inak?"

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: