Slovenský cyklista Ronald Kuba.
Slovenský cyklista Ronald Kuba. (Autor: ronykuba/ instagram)
TASR|17. jún 2021 o 21:21 (aktualizované 17. jún 2021 o 21:34)

V súťaži žien zvíťazila Nora Jenčušová

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU. Majstrom Slovenska v časovke sa na spoločnom československom šampionáte v Bánovciach nad Bebravou stal Ronald Kuba.

Cyklista tímu Brigetio Kerékpáros Sporteg zdolal na 40-kilometrovej trati Lukáša Kubu o 25,56 sekundy, tretí bol jeho kolega z tímu Dukla Banská Bystrica Ján Andrej Cully s mankom 27,21 sekundy.

"Už niekoľko rokov bolo mojím cieľom a snom dopracovať sa k tomuto výsledku. Obetoval som tomu strašne veľa a som rád, že to vyšlo," povedal v rozhovore pre RTVS 26-ročný cyklista.

Celkovým víťazom sa podľa očakávaní stal Čech Josef Černý z belgického tímu Deceunick - Quick-Step. Zároveň si vybojoval olympijskú miestenku.

"Časovka sa mi poradila, bol som spokojný s mojím tempom. Počasie bolo trošku ťažšie, ale každý mal rovnaké podmienky. Som rád, že v budúcom roku bude obhajovať majstrovský dres v časovke," povedal Černý pre RTVS.

V súťaži žien zvíťazila Nora Jenčušová. Pretekárka tímu BePinku zvládla 20,3 km dlhú trať so štartom a cieľom v Podlužanoch za 28:38 minúty.

Druhá Janka Keseg Števková zaostala o 58 sekúnd, tretia skončila Nikola Čorbová s výraznejším mankom 1:45 minúty.

Jenšučová bola v absolútnom poradí druhá za českou majsterkou Nikolou Noskovou. Tá mala lepší čas o 49 sekúnd.

Medzi juniorkami sa z titulu na 15 km trati tešila Tereza Kurnická časom 21:18 min pred Laurou Lukáčovou (+1:07 min) a Janou Mácsaiovou (+1:53 min). Majsterkou ČR sa stala Eliška Kvasničková, Kurnická bola celkovo druhá.

Medzi juniormi dominoval Martin Svrček z talianskeho tímu Franco Ballerini, ktorý zvládol 20,3 km dlhú trasu za 24:55 min a druhému v poradí Lukášovi Sokolíkovi nadelil dve minúty. Bronz získal Martin Jurík.

Svrček sa stal aj absolútnym víťazom, keďže najlepší Čech Štěpán Telecký zvládol časovku za 25:47 min.

Sumár výsledkov:

Muži: 1. Ronald Kuba (Brigetio Kerékpáros Sporteg) 51:45,73 min, 2. Lukáš Kubiš +25,56 s, 3. Ján Andrej Cully (obaja DUKLA Banská Bystrica) +27,21 s

Ženy: 1. Nora Jenčušová (BePink) 28:38 min, 2. Janka Keseg Števková (Outsiterz) +58 s, 3. Nikola Čorbová (Pro Cycling Team Bratislava) +1:45 min

Juniorky: 1. Tereza Kurnická 21:18 min, 2. Laura Lukáčová (obe Slávia Trenčín) +1:07 min, 3. Jana Mácsaiová (CK Spartak Tlmače) +1:53 min

Juniori: 1. Martin Svrček (Franco Ballerini) 24:55 min, 2. Lukáš Sokolík +2:05 min, 3. Martin Jurík (obaja Slávia Trenčín) 2:09 min