Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Legendárny Hendry si v Crucible nezahrá, vyradil ho mladý Číňan

Stephen Hendry. (Autor: wst.tv)
Sportnet|4. apr 2021 o 10:05 (aktualizované 12. apr 2021 o 02:17)

Pozrite si program a všetky výsledky kvalifikácie.

Program a výsledky nájdete na konci článku.

SHEFFIELD. Od 5. do 14. apríla sa hrá kvalifikácia na MS v snookri 2021. Hlavná súťaž je na programe od 17. apríla do 3. mája.

V tomto článku vám prinesieme všetky výsledky 1. a 2. kola kvalifikácie na jednom mieste.

V kvalifikácii bojuje o postup celkovo 128 hráčov, z ktorých sa do divadla Crucible dostane iba 16. Tí doplnia nasadenú šestnástku, ktorú nájdete na tomto odkaze.

Hrajú sa štyri kvalifikačné kolá. Hráči sú do prvých troch postupne nasadzovaní podľa umiestnenia v rebríčku, 112 profesionálov dopĺňa 16 amatérskych hráčov, medzi nimi bol aj dve ženy - Reanne Evansová a Rebecca Kennaová. Obe ale vypadli v úvodnom kole.

Vo štvrtom kole už medzi nasadenými nie je nikto. Víťazi sa predstavia v hlavnej súťaži.

Úvodné tri kolá sa hrajú na maximálne jedenásť frejmov (šesť víťazných) a záverečné štvrté na devätnásť frejmov(desať víťazných).

Hráči potrebujú na postup vyhrať rôzny počet zápasov. Niekomu stačia dve výhry, iný zasa potrebuje vyhrať až štyri zápasy. Rozhoduje nasadenie.

O účasť v divadle Crucible bojoval aj 7-násobný majster sveta Stephen Hendry, ktorý sa vrátil do profesionálneho okruhu po 9 rokoch.

V úvodnom kole uspel v súboji legiend, keď zdolal Jimmyho Whitea 6:3. V nasledujúcom kole ho však vyradil 23-ročný Číňan Xu Si, ktorý vyhral jasne 6:1.

Pozrite si program a všetky výsledky 1. a 2. kola kvalifikácie MS v snookri 2021.

MS v snookri 2021 - kvalifikácia

Semifinále

Nedeľa 11. apríl:

Sunny Akani (Thai.-46) - Tian Pengfei (Čína-37) 4:6

Graeme Dott (Škót.-19) - Eden Sharav (Izr.-60) 6:3

Michael Holt (Ang.-24) - Jamie Jones (Wal.-53) 3:6

Hang Li (Čína-42) - Andrew Higginson (Ang.-44) 6:2

Mark Davis (Ang.-55) - Stuart Carrington (Ang.-36) 6:4

Wenbo Liang (Čína-30) - Rod Lawler (Ang.-77) 6:3

Lu Ning (Čína-36) - Jimmy Robertson (Ang.-45) 6:5

Joe Perry (Ang.-18) - Jamie Rhys Clarke (Wal.-68) 2:6

Ryan Day (Wal.-28) - Louis Heathcote (Ang.-51) 6:5

Mark Joyce (Ang.-50) - Anthony Hamilton (Ang.-35) 6:3

Thepchaiya Un-Nooh (Tha.-17) - Igor Figueiredo (Bra.-67) 5:6

Ricky Walden (Ang.-33) - Peter Lines (Ang.-83) 6:1

2. kolo

Sobota 10. apríl:

Ian Burns (Ang.-50) Simon Lichtenberg (Nem.-79) 6:4

Mark King (Ang.-34) - Florian Nüßle (Rak.) 6:3

Chris Wakelin (Ang.-47) - Lei Peifan (Čína-82) 6:5

Chen Zifan (Čína-63) - Mitchell Mann (Ang.-66) 6:5

Scott Donaldson (Škót.-17) - Dominic Dale (Wal.-48) 6:5

Matthew Selt (Ang.-16) - Nigel Bond (Ang.-49) 6:5

Elliot Slessor (Ang.-32) - Liam Highfield (Ang.-33) 5:6

Zhou Yuelong (Čína-1) - Xu Si (Čína-64) 6:5

Tom Ford (Ang.-8) - Chang Bingyu (Čína-57) 4:6

Kurt Maflin (Nór.-9) - Jak Jones (Wal.-56) 6:4

Robert Milkins (Ang.-24) - Joe O'Connor (Ang.-41) 6:5

Noppon Saengkham (Thaj.-25) - Lyu Haotian (Čína-40) bez boja

Piatok 9. apríl:

Anthony Hamilton (Ang.-35) - Rory McLeod (Jam.-94) 6:1

Louis Heathcote (Ang.-51) - Ashley Carty (Ang.-78) 6:2

Luo Honghao (Čína-46) - Peter Lines (Ang.-83) 3:6

Robbie Williams (Ang.-62) - Igor Figueiredo (Bra.-67) 5:6

David Grace (Ang.-38) - Steven Hallworth (Ang.-91) 3:6

Gerard Greene (S. Ír.-59) - James Cahill (Ang.-70) 6:5

Alan McManus (Škót.-43) - Bai Langning (Čína) 3:6

Daniel Wells (Wal.-57) - Duane Jones (Wal.-75) 4:6

Sam Craigie (Ang.-42) - Ashley Hugill (Ang.) 6:3

Pang Junxu (Čína-58) - Si Jiahui (Čína-71) 6:4

Jackson Page (Wal.-55) - Kacper Filipiak (Poľ.-74) 5:6

Alexander Ursenbacher (Švaj.-39) - Lukas Kleckers (Nem.) 6:2

Štvrtok 8. apríl:

Chang Bingyu (Čína-57) - Julien Leclercq (Belg.) 6:2

Lyu Haotian (Čína-40) - Gao Yang (Čína-89) 6:5

Jak Jones (Wal.-56) - Jamie Wilson (Ang.) 6:4

Joe O'Connor (Ang.-41) - Fraser Patrick (Škót.-88.) 6:2

Andrew Higginson (Ang.-44) - Brandon Sargeant (Ang.-85) 6:3

Jamie Jones (Wal.-53) - David Lilley (Ang.-76) 6:4

Tian Pengfei (Čína-37) - Billy Joe Castle (Ang.-92) 6:3

Eden Sharav (Izr.-60) - Andy Hicks (Ang.-69) 6:1

Stuart Carrington (Ang.-36) - Fergal O'Brien (Ír.-93) 6:2

Jamie O'Neill (Ang.-61) - Jamie Rhys Clarke (Wal.-68) 5:6

Jimmy Robertson (Ang.-45) - Zhao Jianbo (Čína-84) 6:5

Yuan Sijun (Čína-52) - Rod Lawler (Ang.-77) 5:6

Streda 7. apríl:

Nigel Bond (Ang.-49) - Lee Walker (Wal.) 6:4

Dominic Dale (Wal.-48) - Oliver Lines (Ang.-81) 6:4

Liam Highfield (Ang.-33) - Fan Zhengyi (Čína) 6:5

Xu Si (Čína-64) - Stephen Hendry (Škót.) 6:1

1. kolo

Streda 7. apríl:

Peter Devlin (Ang.-90) - Lukas Kleckers (Nem.) 1:6

Kacper Filipiak (Poľ.-74) - Riley Parsons (Ang.) 6:4

Aaron Hill (Ír.-87) - Ashley Hugill (Ang.) 4:6

Fergal O'Brien (Ír.-93) - Fergal Quinn (S. Ír.) 6:3

Ben Hancorn (Ang.-95) - Florian Nüßle (Rak.) 2:6

Simon Lichtenberg (Nem.-79) - Ivan Kakovskij (Rus) 6:3

Mitchell Mann (Ang.-66) - Robbie McGuigan (S. Ír.) 6:5

Lei Peifan (Čína-82) - Ben Mertens (Belg.) 6:5

Utorok 6. apríl:

Jamie Rhys Clarke (Wal.-68) - Iulian Boiko (Ukr.) 6:4

Ken Doherty (Ír.-80) - Lee Walker (Wal.) 4:6

Si Jiahui (Čína-71) - Hamim Hussain (Ang.) 6:1

Rod Lawler (Ang.-77) - Alex Borg (Mal.) 6:1

Ashley Carty (Ang.-78) - Michael White (Wal.) 6:4

Igor Figueiredo (Bra.-67) - Farakh Ajaib (Pak.) 6:0

Peter Lines (Ang.-83) - Mark Lloyd (Ang.) 6:5

Rory McLeod (Jam.-94) - Brian Ochoiski (Fran.) 6:5

Steven Hallworth (Ang.-91) - Dean Young (Škót.) 6:2

Duane Jones (Wal.-75) - Hayden Staniland (Ang.) 6:5

Brandon Sargeant (Ang.-85) - Rebecca Kennaová (Ang.) 6:4

Allan Taylor (Ang.-86) - Bai Langning (Čína) 4:6

Pondelok 5. apríl:

Andy Hicks (Ang.-69) - Reanne Evansová (Ang.) 6:2

Zhao Jianbo (Čína-84) - Ross Muir (Škót.) 6:3

Oliver Lines (Ang.-81) - Dylan Emerly (Wal.) 6:1

Zack Surety (Ang.-96) - Fan Zhengyi (Čína) 4:6

Fraser Patrick (Škót.-88.) - Leo Fernanez (Ír.) 6:4

Barry Pinches (Ang.-71) - Jamie Wilson (Ang.) 0:6

Soheil Vahedi (Irán-72) - Julien Leclercq (Belg.) 5:6

Gao Yang (Čína-89) - Paul Davison (Ang.) 6:3

James Cahill (Ang.-70) - Sean Maddocks (Ang.) 6:1

Billy Joe Castle (Ang.-92) - Connor Benzey (Ang.) 6:3

David Lilley (Ang.-76) - Amire Amiri (Mar.) bez boja

Jimmy White (Ang.-65) - Stephen Hendry (Škót.) 3:6

Súvisiace články