Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

V New Yorku možno budú dva turnaje. Organizátori US Open majú plán, ako hrať

Rafael Nadal. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|3. jún 2020 o 12:06

Celý plán sa však nemusí uskutočniť, ak ATP a WTA úplne zrušia sezónu.

BRATISLAVA. Americká tenisová asociácia (USTA) plánuje premiestniť prestížny turnaj mužov a žien na tvrdom povrchu zo Cincinnati do New Yorku.

Turnaj mužskej kategórie ATP Masters 1000, resp. ženský Premier 5 by sa mali uskutočniť v termíne 16.- 23. augusta a boli by bezprostrednou prípravou na US Open.

Ten je v New Yorku v pláne zatiaľ podľa pôvodného rozpisu v dňoch 31. 8. - 13. 9. 2020.

Novinkou o presunutí turnaja v Cincinnati do New Yorku by sa zabránilo cestovaniu väčšieho počtu osôb z Ohia do štátu New York. Tenisti by tak mohli prakticky celý jeden mesiac stráviť na jednom mieste - New Yorku.

Ambiciózny plán, o ktorom informuje denník New York Times a pripomína ho aj portál ORF, sa možno nakoniec vôbec neuskutoční.

To vtedy, ak Medzinárodná tenisová federácia (ITF), resp. strešné orgány mužského a ženského tenisu ATP a WTA neodporučia ani neskôr začať sezónu, ktorá je momentálna plošne zastavená do začiatku augusta. Do konca júna by sa malo rozhodnúť o tom, či sa vôbec tento rok uskutoční US Open.

Viacerí odborníci už teraz bijú na poplach, že bez divákov na tribúnach, s izoláciou hráčov v hoteloch a bez možnosti využívať šatne po tréningoch takéto obrovské podujatie s celosvetovým dosahom ani nemá význam organizovať.

Organizátori US Open ponúkli tenistom a ich realizačným tímom pomoc pri vybavovaní charterových letov. V stredu o tom informoval britský portál thetimes.com.

Tenistom povolia prílet do krajiny iba s potvrdením o negatívnom teste, po prílete do USA musia každý deň sledovať príznaky a budú im merať teplotu.

Uvažuje sa, že by na turnaji neboli v akcii čiaroví rozhodcovia, ktorých môže nahradiť systém jastrabieho oka. Ďalšie opatrenie je, že detských zberačov lôpt by mali nahradiť dospelé osoby.

Z grandslamových turnajov tento rok zatiaľ stihlo odohrať iba Australian Open v Melbourne. Roland Garros v Paríži presunuli z prelomu mája a júna na september a londýnsky Wimbledon definitívne zrušili.

Spojené štáty americké sú najviac postihnutou krajinou koronavírusom na svete. Celkovo sa do dnešného dňa ochorením COVID-19 infikovalo takmer 1,9 milióna Američanov a viac než 106 000 ľudí podľahlo následkom choroby.

Súvisiace články