Preteky v znamení smútku. Quartararo venoval víťazstvo zosnulému kolegovi

Fabio Quartararo.
Fabio Quartararo. (Autor: SITA/AP)
TASR|30. máj 2021 o 16:36

Bola to prvá tragická nehoda od roku 2016.

MUGELLO. Francúz Fabio Quartararo ovládol v nedeľu Veľkú cenu Talianska v kráľovskej motocyklovej kategórii MotoGP. S viac ako 2,5 sekundovým náskokom zdolal druhého Portugalčana Miguela Oliveiru na KTM.

Tretie miesto na šiestom podujatí seriálu majstrovstiev sveta obsadil úradujúci šampión Španiel Joan Mir na Suzuki.

Líder celkového poradia Quartararo venoval svoje víťazstvo 19-ročnému Švajčiarovi Jasonovi Dupasquierovi. Ten v nemocnici podľahol zraneniam, ktoré utrpel pri fatálnom páde počas sobotňajšej kvalifikácie.

Tragédia mladého švajčiarskeho jazdca, ktorá zatienila podujatie v Mugelle, bola prvou smrteľnou udalosťou tohto športu od roku 2016. Vtedy na Veľkej cene Katalánska motocyklov Moto2 zahynul Luis Salom.

V kategórii Moto2 zvíťazil Austrálčan Remy Gardner, ktorý vedie aj priebežné poradie šampionátu. Na druhom mieste skončil Španiel Raul Fernandez a tretie miesto obsadil Talian Marco Bezzecchi.

Kategóriu Moto3 ovládol domáci jazdec Dennis Foggia na Honde. Na druhom mieste skončil so stratou 0,036 s Španiel Jaume Masia na KTM a tretie miesto obsadil Argentínčan Gabriel Rodrigo na Honde.

Veľká cena Talianska 2021

MotoGP: 1. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 41:16,344 min, 2. Miguel Oliveira (Portug./KTM) +2,592 s, 3. Joan Mir (Šp./Suzuki) +3,000 s

Moto2: 1. Remy Gardner (Aust./Kalex) 39:17,667 min, 2. Raul Fernandez (Šp./Kalex) +0,014 s, 3. Marco Bezzecchi (Tal./Kalex) +8,021 s

Moto3: 1. Dennis Foggia (Tal./Honda) 39:37,497 min, 2. Jaume Masia (Šp./KTM) +0,036 s, 3. Gabriel Rodrigo (Arg./Honda) +0,145 s

Priebežné poradia (po 6 z 19 pretekov)

MotoGP: 1. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 105 bodov, 2. Johann Zarco (Fr./Ducati) 81 b, 3. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati) 79 b

Moto2: 1. Remy Gardner (Aust./Kalex) 114 bodov, 2. Raul Fernandez (Šp./Kalex) 108 b, 3. Marco Bezzecchi (Tal./Kalex) 88 b

Moto3: 1. Pedro Acosta (Šp./KTM) 111 bodov, 2. Jaume Masia (Šp./KTM) 59 b, 3. Ajumu Sasaki (Jap./KTM) 57 b

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Preteky v znamení smútku. Quartararo venoval víťazstvo zosnulému kolegovi