Fernando Alonso.
Fernando Alonso. (Autor: TASR/AP)
TASR|7. mar 2024 o 21:21

Španielsky veterán po druhom mieste v prvom tréningu svoje postavenie vylepšil.

DŽIDDA. Španielsky motoristický pretekár Fernando Alonso bol najrýchlejší v druhom tréningu formuly 1 na VC Saudskej Arábie.

Pilot Astonu Martin dosiahol na okruhu v Džidde čas 1:28,826 minúty.

Na druhom mieste za ním zaostal o 0,230 sekundy Brit George Russell na Mercedese a najlepšiu trojku doplnil suverén uplynulých sezón Max Verstappen z Holandska.

Ten bol zas najrýchlejší v úvodnom, teplejšom tréningu časom 1:29,659 minúty. Formu ukázal napriek napätým vzťahom, ktoré momentálne panujú v jeho tíme Red Bull.

Najbližšie k úradujúcemu majstrovi sveta i lídrovi celkového poradia bol popoludní veterán Alonso (+0,186 s).

Tretie miesto obsadil Verstappenov tímový kolega, Mexičan Sergio Perez, so stratou 0,209 s. Mnoho jazdcov sa počas úvodného tréningu sťažovalo na nerovnosti a natriasanie.

V druhom zas niekoľkokrát takmer došlo k stretu jazdcov. Okruh v Džidde prejavuje špecifiká mestského ako úzkosť trate či bariéry bezprostredne pri vozovke.

Pretekársky víkend v Saudskej Arábii je posunutý v dôsledku ramadánu, ktorý sa začína v nedeľu.

Hlavné preteky sú na programe v sobotu, kvalifikácia v piatok a úvodné tréningy mali štart už vo štvrtok. Tretí z nich sa začne v piatok o 14.30 SEČ.

Domov»Formula 1»Alonso v druhom tréningu zrýchlil a vyhral, Verstappena predbehol aj jazdec Mercedesu