Aká je pravda? Šéf Red Bullu prezradil, kto sa zaujímal o miesto pre Hamiltona

Šéf Red Bullu Christian Horner
Šéf Red Bullu Christian Horner (Autor: TASR/AP)
TASR|24. nov 2023 o 16:47

Horner upozornil, že so súčasnou dvojicou jazdcov je spokojný.

LONDÝN. Šéf Red Bullu Christian Horner vyhlásil, že o miesto v tíme sa v mene britského pretekára F1 Lewisa Hamiltona zaujímal jeho otec Anthony.

Upozornil však, že post spolujazdca Maxa Verstappena nebol a ani nie je k dispozícii.

Hamilton, sedemnásobný majster sveta a víťaz rekordného počtu veľkých cien (103), naposledy triumfoval na VC Saudskej Arábie v roku 2021.

"Anthonyho Hamiltona poznám 15 rokov a nemyslím si, že sa ma bol pýtať na to, či za nás môže jazdiť on. Neviem, kto koho zastupuje, ale s tým priezviskom by ste si pomysleli, že sú si dosť blízki.

Anthony je dobrý chlap, hrdý otec pretekára a keď sa jazdcom nedarí, naskytnú sa otázky. Lewis je pritom najúspešnejší pretekár všetkých čias a veľkú cenu nevyhral od roku 2021.

Nemusíte byť raketový inžinier na to, aby vám to doplo. Pochybujem, že som bol jediný, o koho bol záujem," citovala Hornera agentúra DPA.

Max Verstappen a Lewis Hamilton.
Max Verstappen a Lewis Hamilton. (Autor: Tlačová agentúra SR/AP)

Hamilton priznal, že s Verstappenom by chcel súperiť na vyrovnanom monoposte, keďže Holanďan podľa neho sedí v najrýchlejšom monoposte v histórii F1. Tridsaťosemročný jazdec Mercedesu však poprel informácie o tom, že by sa zaujímal o miesto po boku svojho rivala.

"Pýtal som sa všetkých v tíme a nikto sa s nimi nerozprával. No Horner ma skôr počas tohto roka oslovil, či sa nestretneme," uviedol Hamilton.

"Pre jazdcov, ich manažérov a rodičov je úplne normálne viesť počas roka rozhovory. V priebehu sezóny sa nám ozýva mnoho pretekárov. S Lewisom sme o vážnych veciach nediskutovali a miesto u nás aj tak voľné nebolo," dodal Horner.

Šéf Red Bullu ešte vo štvrtok upozornil, že so súčasnou dvojicou jazdcov je spokojný. Tú tvoria dominantný Verstappen, ktorý si už v predstihu zabezpečil tretí titul majstra sveta za sebou, a Sergio Perez.

Mexičan má s tímom platný kontrakt aj na budúci rok, jeho nevýrazná forma v druhej polovici sezóny však vyvoláva otázniky ohľadom ďalšieho pôsobenia v Red Bulle.

Na druhej strane, Hamilton v lete predĺžil kontrakt s Mercedesom do roku 2025.

Nachádzate sa tu:
Domov»Formula 1»Aká je pravda? Šéf Red Bullu prezradil, kto sa zaujímal o miesto pre Hamiltona