V poslednom treťom tréningu bol najrýchlejší domáci George Russell na Mercedese.

ONLINE PRENOS: Kvalifikácia na Veľkú cenu Veľkej Británie dnes (formula 1, F1, NAŽIVO, sobota, výsledky, LIVE)

(0:0, 0:0)
minúta
Plánovaný
Volné tréninky:
V pátek se nejvíce dařilo domácímu Landovi Norrisovi, který byl v obou volných trénincích nejrychlejší. Ve druhém případě se za ním umístil týmový kolega z McLarenu Oscar Piastri. Max Verstappen byl čtvrtý a sedmý. V sobotu dopoledne se pak jelo za deště. Na mokru si vedl nejlépe další Brit George Russell na Mercedesu, který porazil týmového parťáka Lewisa Hamiltona. Norris zajel tentokrát třetí čas.
Hodně se po Velké ceně Rakouska samozřejmě mluvilo o souboji Maxe Verstappena s Landem Norrisem, který skončil kolizí jezdců, kteří jsou v soukromí přáteli. Norris byl bezprostředně po závodě viditelně rozmrzelý a řekl, že jeho další přátelství s Verstappenem závisí na tom, jak se k záležitosti nizozemský pilot postaví. To Verstappen volil diplomatičtější slovník. Na začátku týdne se pak oba měli sejít a vše si osobně vyříkat. Podle jejich dalších vyjádření by měl být jejich vztah urovnán. Nicméně s tím, jak se výkonnost Vestapenna a jezdců McLarenu vyrovnává, se dají očekávat i další ostřejší bitvy.
Minulý závod – Velká cena Rakouska:

Sprint:
Minulý víkend se závodilo na Red Bull Ringu, kde byl součástí programu také sobotní sprint. Ten přinesl akci především v úvodu. Nejprve se na první pokus nepovedl start, který byl zrušen kvůli fotografům, kteří zůstali v nebezpečně rozmístěni v první zatáčce. Když už se úspěšně odjelo, vypadalo to, že by na Maxe Verstappena mohly tlačit oba McLareny. Především Lando Norris, jenž v pátém kole dokonce úspěšně zaútočil na jezdce Red Bullu, který mu to ale vrátil hned v další zatáčce a souboje ještě využil Norrisův týmový kolega Oscar Piastri, jenž se tak dostal na druhou pozici. A tím drama také skončilo, jelikož Verstappen se pak rychle vzdálil a do cíle dojel s bezpečným náskokem. V kontaktu s Piastrim sice až do konce zůstával Norris, ale k žádnému velkému boji o druhé místo nedošlo. Čtvrtý pak dojel George Russel, pátou příčkou musel vzít zavděk Carlos Sainz. Bodovali i Hamilton, Leclerc a Pérez.

Hlavní závod:
Nedělní závod skončil překvapivým vítězstvím Georgeho Rossella na Mercedesu, který využil tvrdého souboje mezi Maxem Verstappenem a Landem Norrisem, kteří se pět kol před cílem srazili a z kolize si odnesli defekty pneumatik. Zatímco Verstappen ještě dokončil na páté pozici, jezdec McLarenu se už z boxů na trať nevrátil. Na stupních vítězů dokončili také Oscar Piastri a Carlos Sainz.

Okruh – Silverstone Circuit:

Okruh Silverstone byl původně vojenským letištěm, které bylo vybudováno za druhé světové války. Po válce se místa ujali motorističtí nadšenci a okruh se postupně měnil až do dnešní podoby. Silverstone je oblíbenou destinací pro fanoušky motosportu i samotné závodníky. Trať v minulosti hostila řadu prestižních závodů a tradičně je i dějištěm Grand Prix vozů Formule 1 a také šampionátu MotoGP. V roce 2011 prošel okruh i celý areál rozsáhlou rekonstrukcí, takže dnes závodiště v oblasti Northamptonshire splňuje všechny moderní standardy. Trať v dnešní podobě měří 5900 metrů a disponuje osmi levotočivými zatáčkami a desíti pravotočivými.
Vítám tu všechny milovníky automobilového závodění! Mistrovství světa Formule 1 pokračuje britskou Grand Prix na okruhu Silverstone. V sobotu je na programu kvalifikace a my Vás o to nejdůležitější neochudíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Závod začíná v 16:00.
Domov»Formula 1»ONLINE: Veľká cena Veľkej Británie dnes LIVE, kvalifikácia, Formula 1 2024