Moravcová obsadila v Bolzane 2. miesto na 100 metrov motýlik

SITA|9. nov 2008 o 14:48

Slovenská plavkyňa vyťažila zo svojho jediného nedeľňajšieho vystúpenia na 12. ročníku medzinárodných pretekov v krátkom bazéne v talianskom Bolzane.

BOLZANO. Slovenská plavkyňa Martina Moravcová vyťažila zo svojho jediného nedeľňajšieho vystúpenia na 12. ročníku medzinárodných pretekov v krátkom bazéne v talianskom Bolzane druhé miesto na 100 m motýlik.

Tridsaťdvaročná piešťanská rodáčka, ktorá v sobotu na rovnakom podujatí obsadila druhú priečku na 50 m motýlik (27,63) a bola šiesta na 100 m polohové preteky (1:03,63), dohmatla za 58,92 s.

Výkonom 58,57 sa presadila sobotňajšia víťazka z polovičnej trate, Američanka Christine Magnusonová - držiteľka olympijského striebra z OH v Pekingu práve v motýľkarskej stovke.

„Plávalo sa mi v pohode. Odpočinok po ceste do Bolzana mi prospel a pomohlo mi, že ma menej bolel chrbát,“ uviedla pre agentúru SITA Martina Moravcová, ktorá so spomenutým zdravotným limitom štartovala už minulý víkend na 4. kole Svetového pohára FINA / Arena v krátkom bazéne v Singapure.

Výsledok:

ŽENY:

100 m motýlik: 1. Christine Magnusonová (USA) 58,57, 2. Martina Moravcová (SR) 58,92, 3. Kim Vandenbergová (USA) 1:00,23

Domov»Ďalšie športy»Moravcová obsadila v Bolzane 2. miesto na 100 metrov motýlik