Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Mikúš putoval z klubu do klubu a teraz sa chce usadiť

Juraj Mikúš (vľavo) s bratom Tomášom. (Autor: SME - ONDREJ GAJDOŠ)
Ondrej Gajdoš|2. feb 2013 o 00:00

Slovan je pre útočníka Juraja Mikúša piatym mužstvom v KHL.

BRATISLAVA. Skalický rodák Juraj Mikúš si už zvykol, že v posledných sezónach sa sťahoval z jednej krajiny do druhej. V ročníku 2010 - 2011 prešiel z lotyšskej Rigy do Spartaka Moskva, vlani si ho z Popradu vyžiadali na play off do fínskeho Turku a teraz prestupuje z Leva Praha do Slovana Bratislava. V piatok predpoludním mal rozkorčuľovanie s novými spoluhráčmi a večer nastúpil na zápas proti Čechovu.

„Zmluvu so Slovanom som podpísal do konca sezóny 2013 - 2014,“ vravel 25-ročný stredný útočník. „Azda sa konečne usadím na jednom mieste na dlhšie.“

V Prahe ho trápili zranenia

Mikúš je ďalším slovenským reprezentantom v zostave mužstva z Bratislavy. Spolu s ďalšími slovanistami Sersenom, Bartovičom, Bližňákom, Miklíkom, Šatanom a L. Hudáčkom sa vlani zaslúžil o strieborné medaily Slovenska na majstrovstvách sveta vo Fínsku.

Slovan sa zaujímal o Juraja Mikúša už v lete pred týmto ročníkom, keď zo Skalice získal jeho o šesť rokov mladšieho mladšieho brata Tomáša.

„V minulej sezóne som dal ústny prísľub majiteľom HC Lev, že pôjdem do Prahy a džentlmenskú dohodu som nechcel porušiť,“ vysvetľoval, prečo dal prednosť českému nováčikovi KHL pred slovenským. „V Prahe sme boli s manželkou spokojní, ale pre zranenia som veľa toho nenahral - najprv ma trápilo rameno a potom ruka.“

Mikúš nastúpil iba v 28 zápasoch, strelil štyri góly.

Prestup na poslednú chvíľu

Slovan neprestal mať záujem o konštruktívneho centra a aj Mikúš bol rád, že 31. januára - v posledný prestupový deň - sa kluby dohodli. Predtým v sezóne získal z HC Lev aj obrancov Sersena a Mojžíša.

„V Slovane poznám väčšinu hráčov, s udomácnením by nemali byť problémy,“ povedal po rozkorčuľovaní. „Trochu dlhšie mi bude trvať, kým si zvyknem na herný štýl mužstva.“

S bratom Tomášom je v mužstve prvý raz, raz by si chceli zahrať v jednom útoku. Teraz sa uňho ubytoval, kým si v Bratislave nájde apartmán.

Tréner Rostislav Čada zaradil J. Mikúša do druhého útoku k Svatošovi, Bartovičovi a veril, že sa zlepší strelecká produktivita tímu. Slovan po dvoch domácich prehrách s Čerepovcom a Minskom už potreboval víťazstvo.

„V kabíne som videl plné sústredenie, akoby išlo o zápasy play off,“ všimol si nový hráč Slovana.

V nedeľu sa J. Mikúš dostane do zvláštnej situácie, v dôležitom zápase nastúpi proti svojmu bývalému mužstvu HC Lev.

Súvisiace články