Rožňava na pôde Giraltoviec predviedla kolektívny výkon

Futbalisti MFK Rožňava.
Futbalisti MFK Rožňava. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|31. okt 2017 o 00:00

Futbalisti MFK Rožňava si dobre počínali aj v poslednom kole jesennej časti 3. ligy.

Giraltovce – Rožňava 0:3 (0:2)

Góly: 20. A. P. Svedyuk, 22. Pa. Gere, 74. J. Figúr, ŽK: 63. J. Kuhajdík – 49. V. Babik, R: E. Anguš, D: 100. ROŽŇAVA: G. Pulen – J. Ďuriček (87. J. Korfanta), R. Szkokan (82. T. Havko), M. Gere, V. Babik, Zs. Ištók, Pa. Gere, Y. Koretskyy, A. P. Svedyuk, P. Štyvar (62. P. Sappanoš), J. Figúr.

Rožňava ustála úvodný nápor domácich a po dvadsiatich minútach udrela. O prvý gól sa v 20. min. postaral Svedyuk a o dve minúty nato skóroval kapitán Pa. Gere.

Do druhého polčasu tak hostia išli so sľubným dvojgólovým náskokom. Ten sa im po prestávke podarilo natiahnuť v 74. min. o ďalší gól. Jeho autorom bol J. Figúr.

Tréner MFK Rožňava Ladislav Dávid: „Domáci sa od začiatku pokúsili na nás vyvinúť tlak, ale prvé minúty zápasu sme ustáli. To bolo dosť dôležité. Postupne sme preberali iniciatívu a prichádzali aj šance. Dokázali sme ich aj premeniť. Do polčasu sme tak vyhrávali o dva góly. V druhom polčase sa domáci ešte pokúsili o nejaký tlak, aby skorigovali výsledok. No my sme hrali veľmi dobre, držali sme loptu, domáci s postupujúcim časom viac otvárali hru. My sme pozorne bránili a dokázali streliť ešte jeden gól. Po góle už bolo rozhodnuté a domáci sa nezmohli na odpor. Vyhrali sme vďaka tomu, že sme podali dobrý, no hlavne kolektívny výkon. To bolo veľmi dôležité. Domáci sa snažili v úvode o tlak, no náš prvý gól nám priniesol taký pokoj na kopačky. Od tej chvíle sme preberali iniciatívu my. V druhom polčase sme potom hrali veľmi dobre. Okrem gólu sme mali ešte viacero šancí. Domácich sme nepustili do žiadnej šance.“

Ostatné výsledky 15. kola 3. ligy: Stropkov – Svit 5:0, Prešov B – Snina 4:1, Bardejovský Nová Ves – Plavnica 1:3, Sabinov – Vranov n/T 1:2, Veľké Revištia – Svidník 1:3, Krompachy – Vyšné Opátske 1:0, Šarišské Michaľany – Lipany 1:0.