Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Mečíř uvažuje nad zmenou v nominácii, hrať by mohol deblový špecialista

Zľava Andrej Martin, Jozef Kovalík, Miloš Mečíř, Lukáš Lacko a Norbert Gombos. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 11. sep 2017 o 14:12

Slováci sú už v plnom zložení.

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti sa pripravujú na zápas Davisovho pohára proti Poľsku (15. - 17. septembra v bratislavskom NTC) už v kompletnom zložení.

K Norbertovi Gombosovi a Lukášovi Lackovi sa pripojili aj Jozef Kovalík s Andrejom Martinom.

Kapitán slovenského tímu Miloslav Mečíř stále uvažuje, že v dueli 2. kola play-off o zotrvanie v 1. skupine euro-africkej zóny dá príležitosť aj Igorovi Zelenayovi.

K zmene môže prísť

Deblový špecialista nefiguroval v pôvodnej štvorčlennej nominácii.

"Antukový dvorec je čerstvý a chvíľu potrvá, kým sadne, ale vyzerá dobre," povedal Mečíř na pondelňajšej predzápasovej tlačovej konferencii slovenského tímu.

Slovenskí tenisti počas tlačovej konferencie: fotogaléria

11.9.2017

"Je trochu rýchlejší ako vonku. Halové podmienky sú predsa len iné, loptičky odskakujú trochu vyššie, no nemal by to byť problém," pokračoval.

"Chlapci mali zatiaľ drilové cvičenia, postupne začneme hrať aj na body. Najbližšie dni nám veľa napovedia. Nevylučujem, že príde k nejakej zmene v nominácii, otvorený je štart Igora Zelenaya," priznal Mečíř.

Slovenská jednotka sa už aklimatizovala

Gombos nastúpi prvýkrát v pozícii slovenskej jednotky a vo dvojhrách chce vybojovať dva body.

"Cesta k úspechu vedie cez singlové zápasy. Vo štvorhre sú Poliaci veľmi silní. Lukasz Kubot je svetová jednotka a Marcin Matkowski bol v minulosti tiež v elitnej desiatke," uviedol.

"Ani vo dvojhrách to však nebude jednoduché. Kamil Majchrzak zahral minulý týždeň výborne na antukovom challengeri, zdolal Argentínčana Carlosa Berlocqa i Španiela Rubena Ramireza-Hidalga. Treba si dať na neho pozor," varoval Gombos.

Najlepší slovenský singlista sa po prílete z US Open už stihol dostatočne aklimatizovať. "Už som skoro týždeň doma, cítim sa fajn. Posun z hardu na antuku mi až tak neprekáža," dodal.

Prekvapivo prehrali s Maďarskom

Martin bol pred daviscupovým duelom na turnajoch v Južnej Amerike.

"Pozitívum je, že moje zdravotné problémy sú už minulosť. V pondelok som mal v NTC na programe prvý tréning, ešte som nehral na centri, no verím, že mi bude vyhovovať. S Jerzym Janowiczom by bol poľský tím silnejší, no nesmieme súpera podceniť," uviedol.

Slováci musia bojovať o záchranu v druhej lige, keďže vo februári v NTC nečakane prehrali s Maďarskom 1:3.

Poľskému tímu majú čo odplácať. V septembri 2015 s ním prehrali v baráži o účasť vo svetovej skupine v Gdyni 2:3. O oba body Slovákov sa zaslúžil Martin Kližan, ktorý v uplynulých týždňoch absentoval v turnajovom kolotoči pre zranenie lýtkového svalu a nenastúpi ani v Bratislave.

Z poľského tímu boli pri víťazstve Kubot s Matkowskim.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.