+ 5:24,8 min

3 tr. okr.

DUSZNIKI-ZDRÓJ. Švajčiarsky biatlonista Martin Jäger triumfoval v šprinte na ME v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Striebro vybojoval Rus Said Chalili, ktorý zaostal o 7,3 s, bronz získal Johannes Kühn z Nemecka (+15,3).

Zo Slovákov skončil najlepšie Michal Šima, ktorý mal na dosah výborný výsledok, ale jedna chyba na druhej streleckej položke v stoji ho napokon odsunula na 20. miesto.

Za víťazom zaostal o 52,6 sekundy. Jeho krajania Tomáš Hasilla, Matej Baloga, Samuel Hubač, Šimon Bartko a Peter Golian skončili až za prvou päťdesiatkou.

Piatkové preteky poznamenalo husté sneženie, s náročnou traťou bojovalo celkovo 144 pretekárov.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Šima bol blízko veľkého úspechu, napriek chybe skončil v Top 20