Tereza Medveďová odstúpila z pretekov žien na MS v Richmonde.
Tereza Medveďová odstúpila z pretekov žien na MS v Richmonde. (Autor: TASR)
SITA|2. aug 2017 o 16:24

Medzi juniormi bol zo slovenských cyklistov úspešnejší Lukáš Kubiš.

HERNING. Talianskym triumfom sa skončila v stredu predpoludním v dánskom Herningu úvodná disciplína majstrovstiev Európy v cestnej cyklistike. Časovku junioriek ovládla Elena Pirroneová pred krajankou Letiziou Paternosterovou a Dánkou Emmou Ceciliou Norsgaard Jörgensenovou.

Jediná slovenská reprezentantka Petra Machálková (CyS - Akadémia Petra Sagana) skončila na 32. mieste s takmer trojminútovým odstupom za Pirroneovou.

V časovke juniorov bol najrýchlejší Nór Andreas Leknessund, ktorý zdolal o štrnásť sekúnd Dána Juliusa Johansena. Bronz bral s odstupom devätnástich sekúnd Belgičan Sébastien Grignard.

Z dvojice Slovákov bol lepší Lukáš Kubiš (ŠK Železiarne Podbrezová a.s.), obsadil 33. miesto s mankom 3:21 minúty na víťaza. Matúš Štoček (CyS - Akadémia Petra Sagana) bol klasifikovaný na 42. pozícii (+4:05).

V Herningu v stredu rozdali medaily aj v časovke žien do 23 rokov. Majsterkou Európy sa stala Dánka Pernille Mathiesenová s náskokom štyroch sekúnd pred krajankou Cecilie Uttrup Ludwigovou a jedenástich sekúnd pred Nemkou Lisou Kleinovou.

Tereza Medveďová (BePink Cogeas) s odstupom 3:58 minúty skončila na 19. priečke, čo bolo najlepšie slovenské umiestnenie v úvodný deň šampionátu. Ďalšia Slovenka Lucia Valachová skončila hneď za Medveďovou na 20. mieste (+4:07). Klasifikovaných bolo 29 pretekárok.

Na ME bude od stredy do nedele súťažiť 800 cyklistov zo 45 krajín vrátane 23 zástupcov zo Slovenska. Peter Sagan ako obhajca titulu v pretekoch s hromadným štartom v mužskej kategórii elite medzi nimi nefiguruje.

20.Lucia ValachováSR+ 4:07 min
Domov»Cyklistika»Medveďová skončila na ME v časovke na 19. mieste, juniori sa výraznejšie nepresadili