Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Kližan sa rozlúčil s antukou v semifinále Bratislava Open, vypadol aj Horanský

Martin Kližan. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|12. jún 2021 o 22:13

Vo finále Bratislava Open 2021 nebude napokon ani jeden Slovák.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Martin Kližan nepostúpil do finále dvojhry na challengri Kooperativa Bratislava Open.

Piatemu nasadenému Holanďanovi Tallonovi Griekspoorovi podľahol v semifinále po trojsetovom boji 4:6, 7:5, 4:6.

Kližan už pred začiatkom turnaja avizoval, že v Bratislave to bude jeho rozlúčka s antukou a po Wimbledone, kde absolvuje kvalifikáciu, plánuje ukončiť kariéru.

"Všetko nasvedčuje tomu, že turnaj v Bratislave bol môj posledný na antuke. Odohral som tu tri výborné zápasy pred skvelými fanúšikmi, ktorí ma vytrvalo povzbudzovali. Dnes to nevyšlo, Griekspoor hral naozaj veľmi dobre a skvele servoval," uviedol Kližan, ktorý za stavu 4:3 v prvom sete požiadal o medical time out pre bolesti nohy.

"Stáva sa mi to, že ma pichne v nohe. Niekedy to mám natrhnuté a musím pol roka pauzovať. Teraz som to našťastie rozchodil a mohol som zápas dohrať. Škoda, že problémy s nohou prišli akurát v koncovke prvého setu, kde som stratil podanie," dodal dlhoročný slovenský daviscupový reprezentant.

Bilancovať kariéru zatiaľ nechce: "Keď príde správny čas, vyjadrím sa k tomu a poďakujem ľuďom, ktorí mi pomohli a podporovali ma. Teraz ma ešte čaká Wimbledon, na ktorý nebudem mať žiadnu špeciálnu prípravu. Budem sa to snažiť brať ako relax."

V semifinále neuspel ani ďalší slovenský tenista Filip Horanský, Argentínčanovi Sebastianovi Baezovi podľahol po trojsetovom boji 7:6 (6), 4:6, 6:7 (7).

Bratislava Open 2021

Muži, dvojhra - semifinále:

Sebastian Baez (Arg.) - Filip Horanský (SR) 6:7 (6), 6:4, 7:6 (7)

Tallon Griekspoor (Hol-5.) - Martin Kližan (SR) 6:4, 5:7, 6:4

Súvisiace články