Manuel Feller vyhral slalom v Lenzerheide 2021. (Autor: TASR/AP)
21. mar 2021 o 15:05

Pinturault sa posunul až na pódium.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Lenzerheide (Švajčiarsko)

Muži - slalom - 1.+2. kolo:

1.

Manuel Feller

Rakúsko

1:47,24 min

2.

Clement Noel

Francúzsko

+ 0,08 s

3.

Alexis Pinturault

Francúzsko

+ 0,11 s

LENZERHEIDE. Rakúsky lyžiar Manuel Feller zvíťazil v nedeľnom slalome Svetového pohára. Na finálovom podujatí vo švajčiarskom Lenzerheide zdolal o osem stotín sekundy Francúza Clementa Noela.

Tretie miesto obsadil ďalší Francúz a čerstvý majiteľ veľkého glóbusu Alexis Pinturault s odstupom 0,11 s. Slovensko nemalo v pretekoch zastúpenie.

Feller vyhral druhýkrát v kariére

Dvadsaťosemročný Feller si pripísal druhé víťazstvo na podujatiach Svetového pohára v tomto ročníku i v kariére. Prvýkrát sa radoval 16. januára na domácom snehu vo Flachau.

Záverečnú súťaž sezóny otvoril so štartovým číslom 1 Rakúšan Marco Schwarz ako istý držiteľ malého glóbusu za túto disciplínu. Na zľadovatenom podklade chytil v rovinatejšej pasáži pekný rytmus a predviedol najvyrovnanejšiu jazdu.

Viedol o 18 stotín sekundy pred Noelom, priebežne tretí bol Rakúšan Adrian Pertl s odstupom 0,62 s. Iba o stotinu viac ako Pertl stratil domáci Švajčiar Ramon Zenhäusern.

Pinturault, ktorý si v sobotu zabezpečil celkové prvenstvo v prestížnom seriáli, figuroval na deviatej priečke s mankom 1,09 s.

Schwarz sa prepadol

S kariérou sa vo veku 36 rokov rozlúčil jeho krajan a dvojnásobný majster sveta v slalome (2011, 2015) Jean-Baptiste Grange. Za lídrom zaostal o 3,96 s a bol najpomalší z dvadsiatky klasifikovaných lyžiarov po prvom kole.

V tom druhom už nesúťažil, cestou dolu svahom sa zdravil s ľuďmi, ktorých dlhoročne stretával v kolotoči Svetového pohára, v cieľových priestoroch ho privítali členovia francúzskeho tímu.

Jean-Baptiste Grange ukončil kariéru. (Autor: TASR/AP)

Pinturault už mohol ísť uvoľnene a dokázal, že aj v slalome patrí ku svetovej špičke, keď sa vyšvihol dokonca na pódium. Dostal sa pred neho pôvodne šiesty Feller, ktorého už nikto nepredstihol.

Trať sa v závere rozbíjala a preteky nedokončili Zenhäusern ani Pertl. Noel sa zaradil medzi Fellera a Pinturaulta a už pred štartom Schwarza malo Rakúskeho istého víťaza.

Priebežný líder mal pred svojím krajanom takmer sekundový náskok, ten sa však na druhom medzičase výrazne stenčil. Na treťom už Schwarz zaostával a navyše spravil veľkú chybu, po ktorej sa prepadol na šiestu pozíciu.

Konečné poradia

Celkové poradie:

1.

Alexis Pinturault

Francúzsko

1260 b

2.

Marco Odermatt

Švajčiarsko

1093 b

3.

Marco Schwarz

Rakúsko

814 b

Hodnotenie slalomu:

1.

Marco Schwarz

Rakúsko

665 b

2.

Clement Noel

Francúzsko

553 b

3.

Ramon Zenhäusern

Švajčiarsko

503 b