61.

Martin Bendik

SLOVENSKO

+3,22 s

VAL GARDENA. Rakúsky lyžiar Vincent Kriechmayr zvíťazil v treťom zjazde prebiehajúcej sezóny Svetového pohára.

Vo štvrtkových pretekoch v talianskej Val Gardene zdolal o 11 stotín sekundy priebežného lídra celkového poradia Marca Odermatta zo Švajčiarska.

Slovák Martin Bendik skončil na 61. mieste so stratou 3,22 s.

Kriechmayr dosiahol čas 1:25,44 sekundy a zaznamenal svoje dvanáste víťazstvo na podujatí SP a šieste v zjazde.

Pre Odermatta to boli prvé preteky v kráľovskej disciplíne vo Val Gardene.

"Druhé miesto na Saslongu je dôkaz toho, že som v super forme. Pred pretekmi som vôbec nevedel, čo čakať, s výsledkom som veľmi spokojný," uviedol pre akreditované médiá Odermatt, ktorý na Kriechmayra stratil najmä v prvej polovici trate.

Pódium doplnil ďalší Rakúšan Matthias Mayer (+0,13 s).

Priebežné vedenie v hodnotení zjazdu si udržal Nór Aleksander Aamodt Kilde, ktorý obsadil piate miesto s mankom 0,26 s.

O tri stotiny ho predstihol francúzsky veterán Johan Clarey a zapísal si najlepší výsledok od januárového zjazdu v Kitzbüheli, kde obsadil druhé miesto.

Veľmi dobre rozbehnutú jazdu mal Daniel Hemetsberger z Rakúska. Zaznamenal najlepší druhý sektor a na treťom mal o 0,29 s lepší čas než krajan Kriechmayr, nezvládol však náročnú pravotočivú pasáž pred záverom trate.

Štvrtková súťaž bola náhradou za zjazd v americkom Beaver Creeku, ktorý organizátori zrušili pre nepriaznivé počasie. V talianskom stredisku je v piatok na programe super-G a v sobotu ďalší zjazd.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Zjazd vo Val Gardene rozhodlo 11 stotín. V neprospech celkového lídra