Noel triumfoval v nočnom slalome v Schladmingu. Jedna vec ho ale trápi

Clement Noel.
Clement Noel. (Autor: TASR)
TASR|24. jan 2023 o 23:35

Cítil som sa celkom dobre, vravel Francúz.

Slalom SP mužov v Schladmingu

1.

Clement Noel

Francúzsko

1:48,97 min

2.

Ramon Zenhäusern 

Švajčiarsko

+ 0,07 s

3.

Lucas Braathen 

Nórsko

+ 0,38 s

4.

Manuel Feller 

Rakúsko

+ 0,45 s

5.

Loic Meillard

Švajčiarsko

+ 0,60 s

SCHLADMING.  Francúzsky lyžiar Clement Noel triumfoval v utorkovom nočnom slalome Svetového pohára.

V rakúskom Schladmingu na zjazdovke Planai bol o sedem stotín rýchlejší ako druhý Ramon Zenhäusern zo Švajčiarska, tretí skončil so stratou 38 stotín líder priebežného hodnotenia disciplíny Lucas Braathen z Nórska.

Dvadsaťpäťročný Francúz dosiahol svoj desiaty slalomový triumf v kariére, v tejto sezóne premiérový.

Je to pre neho iba druhé pódiové umiestnenie v tomto ročníku, začiatkom januára bol tretí v slalome v Garmisch-Partenkirchene.

"Cítil som sa celkom dobre. Trápi ma však, že nie som rýchly, keď sa tak cítim. Pozriem si video, určite sú veci, ktoré som neurobil dobre a pokúsim sa ich napraviť," uviedol Noel pre agentúru AFP.

Po prvom kole viedol Nór Henrik Kristoffersen, ale v 2. kole po chybách v polovici trate a v spodnej časti obsadil napokon až 11. miesto.

Skvelé preteky zajazdil Nór Alexander Steen Olsen. Na trať vyrazil so štartovým číslom 30, po 1. kole bol devätnásty a po najlepšom čase v druhom kole sa vyšvihol až na konečnú 8. priečku.

Braathen má na čele priebežnej klasifikácie slalomu už 41-bodový náskok pred Kristoffersenom, tretí Švajčiar Daniel Yule stráca 96 bodov.

Celkové poradie SP naďalej vedie Švajčiar Marco Odermatt pred Nórom Aleksandrom Aamodtom Kildem, ktorí v utorkovom slalome neštartovali.