10.

Priska Nuferová

Švajčiarsko

+1,11

ALTENMARKT-ZAUCHENSEE. Talianska lyžiarka Sofia Goggiová zvíťazila v sobotnom zjazde Svetového pohára v rakúskom Altemarkt-Zauchensee a pripísala si 24. triumf v prestížnom seriáli.

Napravila si tak chuť po nevydarenom piatkovom super-G, ktoré nedokončila.

S odstupom desiatich stotín sekundy obsadila druhé miesto domáca Stephanie Venierová a na spoločnej tretej priečke skončili Mirjam Puchnerová s Nicol Delagovou (+0,34), ktoré doplnili čisto rakúsko-talianske pódium.

So štartovým číslom jeden predviedla Delagová rýchlu jazdu a nastavila latku vysoko.

Z vedúcej pozície sa ju podarilo zosadiť až Goggiovej, ktorá sa vydala na trať ako ôsma v poradí. Líderka celkového poradia disciplíny sa najlepšie vyrovnala s nástrahami 3005 metrov dlhej zjazdovky s prevýšením 796 metrov.

V záverečnom úseku dohnala manko na súperky aj vďaka rýchlosti 117,44 km/h, ktorou sa rútila do cieľa.

V ďalšom priebehu pretekov sa k jej času dokázala priblížiť jedine Venierová. Rakúšanka zaznamenala ôsme pódiové umiestnenie v kariére, prvé od marca minulého roka.

Pre 31-ročnú Goggiovú to bolo celkovo osemnáste víťazstvo v zjazde a druhý triumf v prebiehajúcej sezóne. Predtým uspela v decembrovom super-G vo švajčiarskom St. Moritzi.

Sklamaním sobotného zjazdu bolo až 14. miesto druhej lyžiarky celkového poradia Talianky Federicy Brignoneovej. Nedarilo sa ani ďalšej spolufavoritke Cornelii Hütterovej. Rakúšanka, ktorá vyhrala piatkový super-G, skončila za Brignoneovou.

Američanka Mikaela Shiffrinová vynechala preteky v Rakúsku, pretože sa ešte stále nezotavila z chrípky. Líderka celkového poradia a päťnásobná celková víťazka SP vedie priebežné poradie so 164-bodovým náskokom pred Brignoneovou, tretia je Petra Vlhová.

Slovenka už dávnejšie avizovala, že preteky v rakúskom stredisku neabsolvuje. Rovnako ako Shiffrinová sa plánuje predstaviť najbližší utorok 16. januára v nočnom slalome vo Flachau.

Program v Altemarkt-Zauchensee uzavrie v nedeľu druhý super-G.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vynahradila si pokazený piatok. Goggiová triumfovala v zjazde prvýkrát v sezóne