USA

MS v hokeji 2024: Hokejisti USA zdolali v záverečnom zápase skupiny Lotyšsko

Lotyšsko - USA: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku.
Fotogaléria (20)
Lotyšsko - USA: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|21. máj 2024 o 13:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Lotyšsko - USA.

OSTRAVA. Lotyšsko a USA dnes hrali o 16.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Lotyšsko - USA.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave.

Fotogaléria zo zápasu Lotyšsko - USA na MS v hokeji 2024 (skupina B)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Lotyšsko - USA na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
21.05.2024 o 16:20
Lotyšsko
3:6
(0:2, 1:1, 2:3)
60' minúta
Ukončený
USA
Prehľad
Góly a asistencie: 24. Krastenbergs (Tralmaks), 45. Tralmaks (Zile), 45. Mamčics (Daugavinš) – 2. Tkachuk (Caufield), 14. Werenski (Caufield, Pinto), 23. Caufield (Boldy), 41. Boldy (Zegras), 49. Caufield (Pinto), 60. Farabee. Rozhodca: Brander (FIN), Holm (SWE) – Heffner (GER), Hofer (GER).
Je rozhodnuté! USA vyhráva v dnešnom stretnutí s Lotyšskom 6:3! Bol to skvelý zápas, miestami aj napínavý. Dôležité je, že Slovensko postupuje do štvrťfinále bez ohľadu na dnešný výsledok so Švédskom!. Našim štvrťfinálovým súperom bude Kanada, keďže dokázali v dnešnom meraní síl s Českom vyhrať stavom 4:3pp. Ďakujem a prajem príjemný zvyšok utorňajšieho večera.
Koniec zápasu.
59:15
goalUSA dalo gól!
JOEL FARABEE vyrazil smer prázdna lotyšská brána. Dostal "sekeru" od protihráča a netrafil tesne bránku Lotyšov, no arbitri uznali tento pokus. Bol to technický gól, ktorý by určite padol, keby nebol strelec gólu faulovaný. Stav je 3:6 a je už tak definitívne rozhodnuté.
59:00
Lotyši úspešní na vhadzovaní. Pokračujú v útočnom snažení.
58:54
Lotyši už na nič nečakajú a sú v šestici od začiatku.
58:51
Vylúčenie v tíme USA:
Zach Werenski – 2 min., krosček.
58:31
Batna sa snažil prekonať brankára Lindgrena, no presadiť sa nedokázal.
58:30
Lotyšsko naďalej pokračuje v snažení aj s prázdnou bránkou.
58:04
Tím USA v plnom počte.
57:20
Lotyši majú problém prejsť útočnú modrú a usadiť sa v pásme, aby mohol Gudlevskis opustiť svoju bránu.
57:03
USA vyhodili puk cez všetky čiary.
56:35
Lotyši buly vyhrali, ale sami sa vytlačili z obranného pásma.
56:32
Nahodený puk pred bránu Lindgrena, ktorý puk chytil do svojej lapačky.
56:05
Lotyši vyhrali útočné buly a brankár Gudlevskis už je mimo svojej svätyne.
Oddychový čas pre tím Lotyšska.
56:04
Ryan Leonard – 2 min., podrazenie.
55:56
Momentálne sa hrá hore-dole. Nevidíme výraznejšiu šancu na oboch stranách.
importantReklamná prestávka.
54:33
Američania nahodili puk na bránu Gudlevskisa a získali tak útočné vhadzovanie.
53:10
Dorážka po akcií Cibuļskisa. Lotyšom sa pomaly kráti čas na vyrovnanie, no stále to nie je nemožné.
52:41
Gudlevskis prikrýva puk po odraze od mantinelu. Opäť sa teda vhadzuje pred jeho bránkou.
52:20
Zblokovaná prihrávka Gaudreaua. Brankár Gudlevskis podržal puk vo svojej moci, a preto sa bude vhadzovať pred jeho svätyňou.
51:54
Vyhrané buly v podaní USA a následný vyhodený puk do stredného pásma.
51:47
Zblokovaný puk na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred očami Lindgrena.
50:45
Prienik Ri. Bukartsa nebol v súlade s pravidlami. Pískaný ofsajd. Vhadzovanie v strednom pásme.
50:05
Američania vyhadzujú puk ďaleko od svojej svätyne. Lotyšom sa čas presilovky kráti.
49:52
Dzierkalsov pokus, no nenamieril to presne.
49:10
USA vyhrali obranné buly a vyhodili puk cez všetky čiary.
49:00
Ďalšia príležitosť pre Lotyšov. Zatiaľ presilovú hru v tomto zápase nevyužili, to sa však môže ľahko zmeniť.
48:55
Shane Pinto – 2 min., nedovolené bránenie.
48:52
Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Martins Lavinš – 2 min., nešportové správanie.

Kevin Hayes – 2 min., nešportové správanie.
48:46
Američania dávajú gól. COLE CAUFIELD dostal veľa priestoru za bránou Lotyšov. Dostal prihrávku a zobral to sám na seba. Neprihrával. Strelec gólu sa dokázal dostať pred bránu a zakončiť za chrbát Gudlevskisa. Stav je 3:5.
Asistencie: Pinto.
48:24
Gudlevskis chytá strelu z amerických hokejok. Opäť sa bude vhadzovať v útočnom pásme USA.
48:08
Leonardov pokus zblokovaný na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude pred bránkou Gudlevskisa.
47:35
Komuls vyráža dopredu, jeho nahodenie však postrážené defenzívou USA.
47:15
Američania s vyhraným útočným buly. Píska sa však prihrávka rukou, čo je dôvodom prerušenia hry.
47:07
Útočný výpad Leonarda. Ten nedokázal zoči-voči brankárovi Gudlevskisovi streliť gól! Vhadzovanie v útočnom pásme USA.
46:50
Farabee posiela puk len do obranného pásma Lotyšska.
45:30
Po oddychovom čase pokračujeme v hre. Poriadne studená sprcha pre USA, ktorí sa z víťazstva nemôžu tešiť predčasne.
45:00
Oddychový čas pre tím USA.
45:00
goalLotyšsko dalo gól!
Ďalší gól Lotyšska! ROBERTS MAMČICS dokázal od modrej streliť slušný puk, ktorý letel pomedzi betóny Lindgrena. Ten toho veľa nevidel, v predbránkovom priestore Lotyši dokázali dobre cloniť. Stav je 3:4.
Asistencie: Daugavinš.
44:44
Lotyši sa ešte nevzdávajú! EDUARDS TRALMAKS sa ocitol sám pred bránkou, prebral si odrazený puk od brankára Lindgrena a poslal ho do odkrytej časti siete. Brankár Lindgren už nestihol zareagovať. Stav je 2:4.
Asistencie: Zile.
44:00
Jaks po získaní puku ho len jednoduchým spôsobom posiela do útočnej tretiny.
43:02
Ofsajdové postavenie hráčov USA. Vhadzovanie v strednom pásme. Hra sa nám trocha po úvodnom góle v tretej tretiny upokojila.
42:20
USA v útočnom pásme. Zakončenie z hokejky Petryho. Gudlevskis drží nádeje svojho tímu ako-tak nad vodou. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Američanov.
42:07
Tralmaksovo nahodenie dokázal Lindgren podržať. Vhadzovanie v útočnom pásme Lotyšska.
41:10
V tejto chvíli Sanderson na puku. Z hĺbky vlastného pásma sa pokúsia Američania vyraziť dopredu.
40:15
Rýchly gól USA! MATT BOLDY dostal ideálnu prihrávku od modrej do medzikružia. Poslal to len backhandom pomedzi betóny brankára Gudlevskisa, no aj to stačilo tomu, aby na tabuli svietil stav 1:4.
Asistencie: Zegras.
40:05
Úvodné buly do záverečnej tretiny vyhrali Američania.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Stav po druhej tretine je 1:3. V druhej tretine padli 2 góly. Najprv navýšil Caufield v čase 22:34 na 0:3. Neskôr v čase 23:35 dokázal znížiť na 1:3 Krastenbergs. Lotyšsko nedokázalo využiť presilovú hru 5 na 3, čo ich mohlo stáť aj dnešný zápas. Pred nami je však ešte celá dvadsaťminútovka, ktorá sa začne približne o 18:14.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:29
Prečíslenie na strane USA. Boldy nedokázal trafiť puk ideálne, čo je škoda, pretože Gudlevskis by sa nestihol presunúť.
39:16
Lindgren si vylepšuje svoje čísla aj po Krastenbergsovej strele. Opäť sa vhadzuje v útočnom pásme Lotyšov.
38:53
USA vyhralo obranné vhadzovanie a môže vyraziť dopredu.
38:49
Lindgren si vychutnal zakončenie Ločmelisa. Vhadzovanie v útočnom pásme Lotyšska.
38:07
Zakázané uvoľnenie na strane Lotyšska. Vhadzovať sa bude v útočnej tretine Američanov.
37:38
Až teraz Američania vyrazili smerom k vlastnej striedačke.
37:20
Lotyši naďalej ostávajú v útočnej tretine, hoci nehrajú presilovú hru.
36:36
36:19
Daugavinš to nemyslel zle, no Dzierkals nemal pohotovú reakciu v predbránkovom priestore.
35:58
Dzierkalsovi ušiel puk, čo vyústilo v stratu útočnej tretiny.
35:30
Zakončenie od Cibuļskisa. Brankár Lindgren drží svoj tím vo vedení.
34:58
Američania už po druhýkrát vyhadzujú puk.
34:36
Veľká komplikácia pre Johna Hynesa. Toto je vec, ktorá môže Lotyšov vrátiť do zápasu.
34:36
Trevor Zegras – 2 min., podrazenie.
Ďalší prípadný faul sa pozrie na videu.
34:36
Brock Nelson – 2 min., podrazenie.
Uvidíme vylúčenie na strane USA. Možno aj dvojnásobné.
34:24
Krastenbergs uniká v oslabení so spoluhráčom, no defenzíva USA dokázala zasiahnuť.
33:37
Werenskemu puk po prihrávke od Caufielda ušiel. Lotyši si tak môžu oddýchnuť.
33:03
Gaudreau sa odhodlal strele, ešte sa Tkachuk snaží udržať puk. Následne sa USA zrieklo útočnej tretiny, no rýchlo sa vrátili naspäť.
32:49
USA vyhrali buly v útočnom pásme a už sú tam aj nasťahovaní.
32:32
Presilovú hru si opäť zahrajú aj Američania. Jednu sa im už podarilo využiť a uvidíme, ako si poradia s ďalšou.
32:32
Markuss Komuls – 2 min., hákovanie.
32:22
Strela Kesselringa zblokovaná na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Lotyšov.
32:04
USA v plnom počte.
31:39
Hayes sa dostal do úniku a zobral to na seba. Brankár Gudlevskis si zastal svoje miesto.
31:18
Dzierkalsova strela tečovaná a následne vyhadzujú Američania puk cez všetky čiary.
30:55
Abols to skúsil, Lindgren toho veľa nevidel, no defenzíva USA dokázala puk vyviesť do stredného pásma.
30:35
Jaks posiela puk na brankára Lindgrena, ktorý zasiahol pravým betónom.
30:08
USA vyhrali buly v obrannom pásme a vyhadzujú puk ďaleko od svojej svätyne.
30:04
Shane Pinto – 2 min., hákovanie.
30:04
29:45
Lotyšsko vyhralo vhadzovanie a môže vyraziť dopredu.
29:40
Prihrávka od Abolsa na Krastenbergsa nešla ideálne, a preto vidíme ofsajdový verdikt rozhodcu. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
29:08
Lotyši sú na dostrel. Ri. Bukarts mohol dostať ideálny puk k vzdialenejšej žrdi, no finálnu prihrávku zblokovala defenzíva USA.
28:16
Lotyši v útočnom pásme. Defenzíva USA vyviedla puk aspoň do stredného pásma.
27:38
importantVeľká šanca Lotyšska! Puk sa odrazil od ľavej tyči k pravej a prechádzal po čiare. Neprešiel cez bránkovú čiaru celým objemom. Rozhodca jasne ukázal rozpažené ruky.
26:57
Zakázané uvoľnenie Lotyšska. Po reklamnej prestávke sa hra presťahuje pred brankára Gudlevskisa.
26:09
Sanderson nahodil puk, k výraznejšej šanci nedošlo.
25:40
Tkachuk sa natlačil s pukom spoza brány, Gudlevskis akoby nevedel, kde je puk, no túto situáciu dokázal postrážiť.
24:44
Po strele od modrej čiary z hokejky Zileho musel zasahovať lapačkou Lindgren. Vhadzovanie v útočnom pásme Lotyšska.
23:35
Krásna akcia Lotyšska a perfektná trefa! RENARS KRASTENBERGS dokázal streliť gól! Dostal peknú prihrávku a z ľavého kruhu vypálil na bránu Lindgrena. Strieľal spoza obrancu, a tak brankár Lindgren toho veľa nevidel. Strelec navyše mieril presne, a tak je stav 1:3!
Asistencie: Tralmaks.
22:34
Američania využívajú presilovú hru a potvrdzujú, že presilovky im idú! COLE CAUFIELD dostal perfektnú prihrávku a z pravého kruhu dokázal pekne trafiť puk. Brankár Gudlevskis nestihol zareagovať. Stav je 0:3.
Asistencie: Boldy.
22:04
USA vyhrali útočné buly a sú už nasťahované v pásme Lotyšov.
22:01
Oskars Cibuļskis – 2 min., sekanie.
21:55
Avizované vylúčenie Lotyšska. USA však ostávajú v útočnom pásme.
21:19
Mamčics dostal skvelú prihrávku a brankár Lindgren musel byť v permanencií.
20:57
Mamčics to skúsil sám. Lotyši stále na dostrel brány. Lindgren musel zasahovať, no nebolo to nič nebezpečné.
20:32
Nepresnosť na strane USA znamená stratu útočného pásma.
20:10
Úvodné buly do druhej tretiny vyhrali hráči Lotyšska a posielajú puk dopredu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Stav po prvej dvadsaťminútovke je 0:2 pre tím USA. Tí išli do vedenia pomerne rýchlo po tom, čo sa presadil Brady Tkachuk. Následne prišiel neuznaný gól USA, pretože došlo ku kontaktu s brankárom Gudlevskisom. V čase 13:20 došlo k stavu 0:2, keď sa presadil Zach Werenski. Pre nás je tento stav dobrá správa, ktorá nás môže priblížiť k štvrťfinále. Času je však ešte viac než dosť, preto netreba robiť unáhlené závery. Uvidíme, čo nám prinesie druhá tretina, ktorá sa začne približne o 17:20.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
Lotyši sa sami pripravili o presilovú hru, vhadzovanie sa viackrát opakovalo. Preto si Daugavinš pôjde oddýchnuť, práve za zdržiavanie hry.
19:40
Kaspars Daugavinš – 2 min., zdržiavanie hry / zašľapovanie puku.
19:40
Vhadzovanie pred bránou Lindgrena sa bude opakovať po tom, čo Daugavinš zasiahol puk korčuľou.
19:37
19:37
Menšia strkanica, predtým ako si pôjdu hráči oddýchnuť. Lotyši budú však ten tím, ktorí si zahrá presilovku.
19:20
Ďalšia strela Lotyšska. Lindgren s dôležitým zákrokom tesne pred koncom prvej tretiny. Vhadzovanie v obrannom pásme USA.
19:00
Strela Lavinša vykrytá brankárom Lindgrenom.
17:57
Tvrdá rana Petryho. Gudlevskis pozorný.
17:09
Protiútok Lotyšov. Došlo však k nepresnému zakončeniu, Lindgren zasahovať nemusel.
16:15
Momentálne puk lieta po obranných pásmach oboch celkov, zatiaľ k výraznejšiemu zakončeniu nedošlo.
15:11
Strela z lotyšských hokejok je stečovaná na ochrannú sieť. Vhadzovať sa tak bude po reklamnej prestávke v útočnom pásme Lotyšov.
14:58
Gaudreau sa dokázal odpútať od mantinela a jeho prihrávka smerovala pre Kesselringa, k zakončeniu nedošlo.
13:20
Krásny gól! ZACH WERENSKI dostal perfektnú prihrávku do medzikružia. Dokázal si nakorčuľovať k bráne pomedzi dvoch lotyšských obrancov a peknou kľučkou prekonáva Gudlevskisa. Stav je 0:2.
Asistencie: Caufield, Pinto.
12:40
Šanca, do ktorej sa chcel dostať Batna. Nebol ďaleko od toho, aby dokázal zakončiť skackajúci puk pred bránkou Lindgrena.
12:26
Nahodenie od modrej v podaní Lotyšska chytá brankár Lindgren do svojej moci.
11:49
Gaudreau to skúsil pod pravý betón, dobrý zákrok Gudlevskisa.
11:16
Po reklamnej prestávke sa vhadzovalo v strednom pásme. Na vhadzovaní uspeli USA.
10:18
Mārtiņš Dzierkals – 2 min., hrubosť.

Luke Kunin – 2 min., hrubosť.
10:18
Po skrumáži pred bránou Gudlevskisa sa bude vylučovať, no pokračuje sa v hre 5 na 5.
09:38
Úspešné vhadzovanie tentokrát pre hráčov USA.
09:34
Brindley nezasiahol puk a tak z toho je zakázané uvoľnenie USA. Lotyšsko tak získava vhadzovanie v pásme súpera.
09:03
Lotyšsko v plnom počte.
08:55
Lotyši vyhadzujú puk, ktorí vybojovali, a v tejto presilovke sa ubránia.
08:45
Hughes dobre hľadal hokejku svojho spoluhráča pred bránou, no brankár Gudlevskis dokázal zasiahnuť.
07:52
Werenski to skúsil priamym ohrozením brány, Tkachuk sa tlačil na teč, no z tejto šance gól nebude.
07:37
Vyhraté vhadzovanie, USA pokračujú vo svojej presilovej hre.
07:10
Útočné vhadzovanie dokázali USA vyhrať. Následne sa však Lotyši oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.
07:03
Rihards Bukarts – 2 min., hákovanie.
06:55
Spojené štáty americké si zahrajú presilovú hru.
06:20
USA vyrazili do protiútoku, finálne zakončenie však končí na ochrannej sieti a nasledovať bude vhadzovanie pred očami Gudlevskisa.
06:12
Jaks vypálil od útočnej modrej, Lindgren s tvrdým zákrokom.
05:30
Sandersonovo nahodenie od modrej vytiesnil Gudlevskis do rohu.
04:40
Momentálne sledujeme útočnú aktivitu USA. Lotyši tentokrát s dobrou defenzívou.
03:55
Nahodenie od modrej v podaní Lotyšska chytá brankár Lindgren do lapačky. Nasleduje útočné vhadzovanie pre Lotyšsko.
02:44
Gól USA platiť nebude pre kontakt s brankárom Gudlevskisom. Brindley si tak gól na svoje konto nepripíše. Stav je 0:1.
importantPrípadný gól USA sa bude preverovať pre možný kontakt s brankárom. Lotyši zobrali Coach's challenge.
02:36
Lotyši v útočnom pásme toho veľa nevymysleli a USA môžu ísť dopredu.
02:11
Puk obrannom pásme Lotyšov, no v ich moci.
01:23
Rýchly gól USA! Veľká chyba lotyšského mužstva, ktorí prepadli v obrane. BRADY TKACHUK dostal spätnú prihrávku od Caufielda a presnou strelou zápästím prekonal brankára Gudlevskisa, ktorý nestihol zareagovať včas. Stav je 0:1.
Asistencie: Caufield.
01:05
Tkachukovo zakončenie chytá brankár Gudlevskis do lapačky. Vhadzovanie v rovnakej pozícií.
00:54
USA sa nachádzali v útočnom pásme, no k presnému streleckému zakončeniu nedošlo. Puk je na ochrannej sieti a nasleduje vhadzovanie v obrannom pásme Lotyšska.
00:10
Úvodné buly vyhrali hráči USA a posielajú puk do útočného pásma.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Hokejisti oboch tímov v tomto momente vykorčuľovali na ľadovú plochu a duel nám o malú chvíľu začne.
Úvodné zostavy:

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzļikins) – Čukste, Jaks, Cibuļskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile – Krastenbergs, Daugavinš (C), Abols (A) – Dzierkals, Ro. Bukarts (A), Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Ločmelis – Ansons, Tralmaks, Lavinš – Gavars.
Tréner: Harijs Vitolinš

USA: Lindgren (Nedeljkovic) – Se. Jones (A), Werenski (A), Hughes, Sanderson, Petry, Vlasic, Kesselring – Boldy, Gaudreau, Nelson – Tkachuk (C), Caufield, Pinto – Zegras, Hayes, Farabee – Eyssimont, Leonard, Brindley.
Tréner: John Hynes

Rozhodca: Brander (FIN), Holm (SWE) – Heffner (GER), Hofer (GER).
Vážení hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri dnešnom zápase MS v hokeji 2024 skupiny "B" medzi Lotyšskom a USA. Zápas sa bude odohrávať v Ostravar aréne. Úvodné buly je naplánované na 16:20hod.

Lotyšsko sa momentálne nachádza na 5. priečke tabuľky s 9 bodmi. Zverenci trénera Harijsa Vitolinsa stále majú šancu postúpiť do štvrťfinále. To však budú musieť dnes zvíťaziť proti USA. Ak by sa tak stalo, mali by 12 bodov, čo je rovnako ako Slováci. Tí by následne museli získať aspoň jeden bod so Švédmi, ak by chceli pomýšľať na štvrťfinále. Lotyšsko tak má o čo zabojovať.

USA sa momentálne nachádza na 2. priečke tabuľky s 13 bodmi. Zverenci trénera Johna Hynesa majú pred sebou tiež dôležitý zápas. Hoci majú USA postup do štvrťfinále istý, nemajú istú druhú priečku. Ak Nemci vyhrajú s Francúzskom a USA dnešný zápas prehrá, dostane sa USA na 3. priečku. V prípade výhry Slovenska dokonca až na 4. priečku. Preto aj USA musia v tomto zápase hrať naplno, aby si udržali dobrú pozíciu do štvrťfinále.

Naposledy sa tieto tímy stretli na MS 2023, konkrétne 28.5.2023. Hralo sa o 3. miesto. Lotyšsko dokázalo získať bronzové medaily po výhre 3:4pp.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Hokejisti USA zdolali v záverečnom zápase skupiny Lotyšsko