Lokomotíva zlomila domáce prekliatie

Zimná posila Lokomotívy z Bardejova Michal Grohoľ sa často pokúšala o dobytie súperovej bránky. (Autor: Korzár/Rudolf Rondzik)
Rudolf Rondzik|3. máj 2018 o 00:00

Karaš: Dávno sa mi takto kop nevydaril.

DRUŽSTEVNÁ. Futbalisti košickej Lokomotívy si na prvé domáce víťazstvo od 13. októbra museli počkať až do stredy, keď zdolali nováčika od Váhu majúceho v II. lige záchranárske problémy 3:2.

V ideálnom počasí na perfektnom trávniku sa domáci po počiatočnom oťukávaní dostali do pohody.

Spočiatku jasná záležitosť, potom im oťaželi nohy

Tú umocnil nádhernou strelou pod šibenicu Kamil Karaš v 17. minúte. Novomešťania sa tiež usilovali dostať hru pred súperovu bránu a niekoľkokrát brankára Brédu vystrašili.

Ak si hosťujúci hráči aj trúfali na vyrovnanie, stop týmto nádejám im urobil opäť Karaš. Krížnou strelou k opačnej žrdi poistil vedenie svojho tímu pár minút pred prestávkou.

„Som nesmierne rád, že som sa strelecky takto presadil. Najmä prvý gól mal skutočne ligové parametre. Dávno sa mi takto kop nevydaril a to mi pomohlo nadobudnúť dostatok sebavedomia, čoho výsledkom bola i technická 'trefa' pred odchodom do kabín,” tešil sa zdatný stredopoliar Lokomotívy.

Po zmene strán však zverenci Alberta Rusnáka akoby prekypovali prílišným pokojom a na ten mohli doplatiť.

Nebyť Brédu, ktorý si poradil s dvoma nebezpečnými pokusmi o kontaktný gól, mohli sa o tri body i obávať. Navyše, keď Kubrický predsa len znížil v 78.min.

„Neviem, čo sa s nami stalo. Akoby nám oťaželi nohy a ťažko sme sa hýbali,” vysvetľoval náhlu zmenu v hernom prejave po prestávke Kamil Karaš.

Obavy z vyrovnania sa nenaplnili

Striedajúci Róbert Jano takmer po rozohrávke síce navýšil vedenie košickej Lokomotívy opäť na dva góly, ale hostia kontrovali a Bošanský znovu vykresal iskierku nádeje na bodový zápis.

Lenže na ten im už ostalo pramálo času, a tak odchádzali z ihriska napriek sympatickému výkonu s prázdnymi rukami.

Neobávali sa domáci, že im i tentoraz víťazstvo utečie?

„V taký čas vám napadne hocičo. I tá obava. Našťastie, nenaplnila sa. Naopak, ešte sme sa dostali do šance výsledok prikrášliť, ale volili sme istotu a loptu pred súperovou bránkou radšej podržali, než by sme v prípade nezdaru riskovali prípadnú rýchlu kontru. Víťazstvo sme nakoniec uhájili. Nerodilo sa ľahko, ale o to väčšiu radosť z neho máme,” ukončil pohľad na dohrávku z 21. kola druhej ligy Kamil Karaš.