Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Lipták unavený, ale spokojný s postupom

SITA|Publikované 8. feb 2009 o 20:56

Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták na tlačovej besede po bratislavskom stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny SR - Belgicko (4:1) rozdával úsmevy.

BRATISLAVA. Kapitán slovenského fedcupového tímu Matej Lipták na tlačovej besede po bratislavskom stretnutí 1. kola II. svetovej skupiny SR - Belgicko (4:1) rozdával úsmevy na všetky strany a priznal spokojnosť s dosiahnutým výsledkom i postupom do baráže o elitnú osmičku. "Do zápasu sme išli s jediným cieľom - zvíťaziť. Boli sme favoritmi, ale všetky stretnutia boli napokon vyrovnané a o ich osude rozhodlo len pár výmen, s výnimkou nedeľňajšej dvojhry Dominiky Cibulkovej. Musím priznať, že po náročnom víkende som unavený viac, ako som očakával,“ povedal Lipták. Devätnásťročná Bratislavčanka pochádzajúca z Piešťan "zmietla" z kurtu Yanine Wickmayerovú za 77 minút 6:0, 6:3. "Bolo pre mňa veľmi príjemné sledovať z lavičky dievčatá na kurte. Prežíval som to tak, akoby som bol na kurte s nimi,“ priznal šťastný, ale unavený debutant na lavičke slovenského fedcupového tímu. O nominácii Lenky Wienerovej na poslednú dvojhru proti belgickej dvojke Kirsten Flipkensovej povedal: "V Austrálii sa prezentovala dobrými výsledkami. Aj dnes dokázala, že jej nominácia bola oprávnená. Určite s ňou počítam aj v budúcnosti, záleží len na nej, ako sa pobije o ponúknutú príležitosť." Dvadsaťročná Košičanka Wienerová odohrala svoj prvý duel v slovenských farbách. Ťahala v ňom za kratší koniec a svojej súperke podľahla 3:6, 6:4 a 0:6.

V boji o účasť v I. svetovej skupine nastúpi s najväčšou pravdepodobnosťou Slovensko proti jednému z pätice tímov - USA, Argentína, Španielsko, Čína, Francúzsko. "Máme veľmi silný tím. V tomto zložení môžeme poraziť kohokoľvek. Naším prvoradým cieľom bude samozrejme postúpiť medzi elitu a potom uvidíme, ako sa situácia vyvinie. Chceme sa dostať čo najďalej. V Pohári federácie je možné všetko. Z potenciálnych súperov by som si najviac želal Argentínu," uzavrel kapitán družstva SR.

Jeho náprotivok na lavičke Belgičaniek Sabine Appelmansová nebola po stretnutí taká spokojná, ale férovo priznala, že Slovenky na čele s fantastickou Cibulkovou boli počas druhého februárového víkendu nad sily jej zverenkýň. "Slovenské reprezentantky boli favoritkami a to sa aj potvrdilo priamo na dvorci. O svojom triumfe rozhodli väčšie skúsenosti na ich strane,“ povedala sympatická ľaváčka Appelmansová, ktorá v roku 1998 v Bratislave nastúpila za Belgicko proti slovenskému družstvu. Pred jedenástimi rokmi sa zrodil rovnaký výsledok - 4:1 v prospech SR. "Aj keď sme nevyhrali, môžem byť na moje zverenkyne hrdá. Hrali najlepšie, ako vedeli. Nemáme sa za čo hanbiť,“ dodala niekdajšia svetová hráčka číslo 16. "Ak si slovenské hráčky udržia súčasnú výkonnosť, majú veľkú šancu dostať sa v Pohári federácie veľmi ďaleko,“ pridala na záver lichotivú prognózu 36-ročná Appelmansová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.