Róbert Mak.
Róbert Mak. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|13. júl 2021 o 22:44 (aktualizované 13. júl 2021 o 23:30)

V utorok boli v Lige majstrov v akcii hráči Slovana Bratislava i traja slovenskí futbalisti v iných kluboch.

BRATISLAVA. Futbalisti maďarského Ferencvárosu Budapešť sa kvalifikovali do 2. predkola Ligy majstrov.

zostave so slovenským reprezentantom Róbertom Makom, ktorý hral v odvete na pôde FK Priština do 61. minúty, vyhrali 3:1.

Maďarský šampión si cestu za postupom vydláždil už minulotýždňovým domácim triumfom 3:0, hetrikom Myrta Uzuniho v kosovskej metropole ho potvrdil.

Ďalej postúpil aj litovský klub Zalgiris Vilnius, ktorý vyhral na pôde severoírskeho Linfieldu 2:1 napriek tomu, že zápas po dvoch červených kartách dohrával o deviatich. Prvý zápas vyhrali 3:1.

V oboch zápasoch hral v základnej zostave slovenský útočník Jakub Sylvestr. V druhom zápase hral do 70. minúty.

Naopak, už v 1. predkole LM sa skončilo účinkovanie severomacedónskej Škendije, ktorá po domácej remíze 1:1 s NŠ Mura prehrala na pôde slovinského súpera vysoko 0:5.

Od 42. minúty hrali hostia bez vylúčeného slovenského stopéra Jána Kriváka, ktorý v krátkom slede inkasoval dve žlté a následne červenú kartu.

Zápasy druhého kvalifikačného kola sú na programe 20./21. júla, odvety o týždeň neskôr.

Liga majstrov - odvetné zápasy 1. predkola:

Shamrock Rovers - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Gól: 16. Burke (z 11 m), 64. Towell – 73. Weiss

/prvý zápas 0:2, do 2. predkola postúpil Slovan Bratislava/

NŠ Mura - FK Škendija 79 5:0 (2:0)

Góly: 25. a 45.+1 Bobičanec, 55. a 87. Klepač, 64. Kous

ČK: 42. Krivák (Škendija) po druhej ŽK

/prvý zápas 1:0, do 2. predkola postúpil NK Mura/

Priština - Ferencváros Budapešť 1:3 (0:0)

Góly: 67. Hoti - 49., 80. a 86. Uzuni

/Róbert Mak (Ferencváros) hral do 61. minúty/

/prvý zápas 0:3, do 2. predkola postúpil Ferencváros Budapešť/

Linfield FC - Žalgiris Vilnius 1:2 (0:2)

Góly: 65. Shields (z 11 m) - 17. Mikoliunas, 44. Onazi

ČK: 64. Diaw, 89. Uzela (obaja Žalgiris)

/Jakub Sylvestr (Žalgiris) hral do 70. minúty/

/prvý zápas 1:2, do 2. predkola postúpil Žalgiris Vilnius/

Šeriff Tiraspoľ - Teuta Durres 1:0 (1:0)

/prvý zápas 0:1, do 2. predkola postúpil Malmö FF/

Borac Banja Luka - CFR Kluž 2:1 pp (2:0, 0:0)

Góly: 60. Vranješ, 64. Moraitis - 118. Chipciu

/prvý zápas 1:3, do 2. predkola postúpil CFR Kluž/

Budučnost Podgorica - HJK Helsinki 0:4 (0:3)

Góly: 6. a 49. Ro. Riski, 35. Valenčič, 40. Jair

/prvý zápas 1:3, do 2. predkola postúpil HJK Helsinki/

Domov»Futbal»Liga majstrov»V Lige majstrov postúpili Mak i Sylvestr. Kriváka vylúčili, jeho tím dostal debakel