Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Trnava spoznala možných súperov v Lige majstrov i Európskej lige

Hráči Spartaku Trnava oslavujú víťazstvo. (Autor: SITA)
Sportnet|23. júl 2018 o 12:10

Pozrite si žreb 3. predkola Ligy majstrov 2018/2019.

BRATISLAVA. Futbalisti Spartaka Trnava sa v prípade postupu cez Legiu Varšava stretnú v 3. predkole Ligy majstrov 2018/2019 s víťazom dvojzápasu Crvena Zvezda Belehrad - FK Suduva.

Rozhodol o tom pondelňajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone.

Úradujúci slovenský šampión figuroval spolu s Legiou medzi nasadenými tímami.

Do úvahy ako jeho súperi okrem postupujúceho z dvojice CZ Belehrad (Srb.) - FK Suduva Marijampole (Lit.) prichádzali aj víťazi duelov BATE Borisov (Biel.) - HJK Helsinki (Fín.), Dinamo Záhreb (Chor.) - Hapoel Be'er Ševa (Izr.), FK Škendija 79 (Mac.) - Šeriff Tiraspol (Mol.), CFR Kluž (Rum.) - Malmö FF (Švéd.), či grécky majster AEK Atény, ktorý vstúpi do súťaže v tejto fáze.

Prvé zápasy sú na programe 7. a 8. augusta, odvety 14. augusta.

Ak by Trnavčania s poľským klubom vypadli, budú hrať v 3. predkole Európskej ligy, kde boli pri žrebe tiež medzi nasadenými mužstvami. V tomto prípade by bol ich súper postupujúci z dvojice F91 Dudelange (Lux.) - FC Drita (Kos.).

Úvodné stretnutia 3. predkola Európskej ligy sú na programe 9. augusta, odvety 16. augusta.

Zverenci trénera Radoslava Látala v 1. predkole kontinentálnej pohárovej súťaže číslo jeden prekonali bosnianskeho protivníka HŠK Zrinjski Mostar, postúpili po domácom triumfe 1:0 a remíze vonku 1:1.

Liga majstrov 2018/2019 - žreb 3. predkola

  • Majstrovská vetva:

Celtic Glasgow/Rosenborg Trondheim - AEK Atény

FC Salzburg - FK Škendija 79/Šeriff Tiraspol

Crvena Zvezda Belehrad/FK Suduva Marijampole - Legia Varšava/FC SPARTAK TRNAVA

FK Kukësi/FK Karabach Agdam - BATE Borisov/HJK Helsinki

FC Astana/FC Midtjylland - Dinamo Záhreb/Hapoel Be'er Ševa

CFR Kluž/Malmö FF - Ludogorec Razgrad/Videoton Székesfehérvár

  • Nemajstrovská vetva:

Standard Liege - Ajax Amsterdam/Sturm Graz

Benfica Lisabon - Fenerbahce Istanbul

Slavia Praha - Dynamo Kyjev

PAOK Solún/FC Bazilej - Spartak Moskva

Súvisiace články