Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Lev sa už môže oprieť o dvojicu brankárov

Brankár Ján Laco vychytal v poslednom stretnutí HC Poprad proti Novokuznecku nulu. (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič|Publikované 7. okt 2011 o 16:00

Hokejisti HC Lev Poprad dostali po sérii troch októbrových víťazstiev a jednej prehre dvojdňový oddych. Najbližšie ich čaká trip, ktorý začínajú v stredu v Rige.

BRATISLAVA, POPRAD. Slovenský nováčik v KHL dosiahol vo štvrtok proti Novokuznecku tretiu trojbodovú výhru. V zápase mal svoju premiéru v KHL brankár Ján Laco.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Liptovského Mikuláša sa uviedol cennou nulou. „Pred zápasom som bol samozrejme trochu nervózny. Naposledy som chytal v prípravnom turnaji v Košiciach, čo bolo pred mesiacom. Nechcel som sklamať, minulý rok som mal smoly dosť,“ povedal Laco.

Do bránky ho plánovane postavil tréner brankárov Dano Makoni, napriek tomu že v predchádzajúcom zápase s Novosibirskom vychytal Čech Tomáš Duba víťazstvo po nájazdoch.

„Laco chytal naozaj vynikajúco,“ pochválil ho jeden z najskúsenejších hráčov HC Lev obranca Martin Štrbák. „Verím, že aj v budúcnosti bude platiť, že Lev sa bude môcť oprieť o dvojicu vyrovnaných gólmanov.“ Majster sveta z roku 2002, ktorý má z KHL bohaté skúsenosti, si pochvaľuje, že v kabíne sa dala dokopy silná partia.

Málo gólov

„Mrzia nás góly, ktorých sme mohli dať viac. Dobre sme hrali na CSKA i doma s Chabarovskom, ale body brali súperi. Mužstvo ukázalo silu v stretnutí s Novosibirskom, ktoré sme otočili z 0:2 na 3:2 po nájazdoch.“

Podľa Štrbáka je otázkou času, kým začne HC Lev vyhrávať častejšie, i keď súčasný sedembodový náskok pred posledným tímom v Bobrovovej divízii je slušný.

Tím HC Lev navyše v poslednom týždni oslabila viróza a kľúčový útočník Ladislav Nagy si z päťzápasového dištancu ešte musí odsedieť dva zápasy.

Asistent trénera Róbert Pukalovič aj po preštudovaní videa uznal, že Nagy sa dopustil faulov a podľa reglementu ešte obišiel s najnižším možným trestom. Mohol dostať okrem finančnej pokuty stop až na desať zápasov.

Pukalovič očakáva, že mužstvo si stabilizuje formu.

„S Novokuzneckom sme hrali v druhej tretine oveľa horšie ako súper, no my sme v nej dali tri góly. Najmä vďaka vynikajúcemu Lacovi v našej bránke.“

((video))

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články