Kužmová postúpila v Bratislave do štvrťfinále

Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: TASR/AP)
TASR|10. nov 2016 o 14:23

V česko-slovenskom súboji vyradila vlaňajšiu víťazku podujatia Jesiku Malečkovú.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Viktória Kužmová postúpila do štvrťfinále turnaja ITF Slovak Indoor v bratislavskom NTC.

V česko-slovenskom súboji vyradila nasadenú osmičku a vlaňajšiu víťazku podujatia Jesiku Malečkovú za 88 minút v dvoch setoch dvakrát 6:4.

Slovenka mala výborný vstup do zápasu, v treťom geme zobrala podanie svojej súperke a po 34 minútach napokon získala prvý set. V druhom dejstve to bol oveľa vyrovnanejší súboj, kľúčový sa však ukázal deviaty gem, v ktorom si Malečková neudržala servis a za 78 minút slovenskej tenistke podľahla.

"Bol to veľmi ťažký zápas. Vedela som, že bola na turnajoch v Amerike. Dúfala som, že bude unavená. Dvakrát si na kurt zavolala aj doktora. Veľmi dobre podávala, ja tiež, držali sme si preto svoje servisy. Bolo to o úplných maličkostiach. Dúfam, že sa dostanem čo najďalej a budem pre to robiť všetko," zhodnotila Kužová zápas pre oficiálnu stránku podujatia.

Vo štvrťfinále sa stretne s holandskou kvalifikantkou Bibiane Schoofsovou. Premožiteľka Slovenky Chantal Škamlovej vyradila v osemfinále Švajčiarku Rebeku Masarovú v troch setoch 7:6 (5), 3:6 a 6:0.

Ďalej ide aj nasadená štvorka Nemka Tamara Korpatschová, ktorá v dvoch setoch 6:3 a 6:2 prešla cez Talianku Martinu Trevisanovú.

Vo štvrťfinále sa predstaví aj ďalšia Holanďanka Arantxa Rusová, po vyše dvojhodinovom boji a v troch setoch v pomeroch 6:4, 2:6 a 7:5 postúpila cez Kathinku Von Deichmannovú z Lichtenštajnska.