Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kupčil so vstupenkami. Hickeyho formálne obvinili

Patrick Hickey. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 7. sep 2016 o 12:43

Brazílski prokurátori podali trestné oznámenie na vysoko postavených úradníkov vo veci nelegálneho predaja vstupeniek.

RIO DE JANEIRO. Brazílski prokurátori podali trestné oznámenie na vysoko postavených úradníkov vo veci nelegálneho predaja vstupeniek.

Bývalý člen exekutívy Medzinárodného olympijského výboru (MOV) a šéf Európskych olympijských výborov (EOC) Patrick Hickey a ďalších deväť funkcionárov s tým spojených je už aj oficiálne pod policajným vyšetrovaním. Informovala o tom agentúra AP.

Hickeyho zatkli 17. augusta a vzhľadom na jeho zdravotný stav bol prepustený do domáceho väzenia. Nemôže vycestovať z krajiny až do uzavretia prípadu.

"Našli sme niekoľko dôkazov spájajúcich Hickeyho k tomuto sprisahaniu. Jedná sa o vstupenky, ktoré sa predali v hodnote 8000 dolárov," prezradil prokurátor Marcos Kat.

Polícia uviedla, že Hickey lístky nelegálne predával cez športovú spoločnosť Pro 10 pre THG Sports. Šéfa THG Sports Kevina Jamesa Mallona zatkli 5. augusta. Rovnako ako Hickey bol prepustený, avšak musí zostať v Brazílii.

Zvyšných osem obvinených podnikateľov Pro 10 a THG Sports nie je v krajine vrátane Marcusa Evansa, ktorý je vlastníkom materskej firmy THG Sports a anglického futbalového klubu Ipswich Town.

Vyšetrovatelia taktiež našli dôkazy, ktoré spájajú ďalších 35 národných olympijských výborov k Evansovej skupine.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.