Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kroták sa nestotožnil s tým, že v Poprade dostali prednosť iní

Arne Kroták počas exhibície pred českým brankárom Salfickým. (Autor: TASR/František Iván)
TASR|Publikované 21. okt 2018 o 22:00

Zahral si za veteránov, trénuje v Kežmarku.

Exhibícia hokejových osobností Slovensko - Česko: fotogaléria

21.10.2018

POPRAD. Keď brankár Ján Lašák priveľmi vykorčuľoval proti trestnému strieľaniu Františka Mrázka, došlo mu, že už patrí k hokejovým veteránom.

"Kedysi som to tak riešil, spoliehal som sa na rýchle nohy, no tie časy sú preč, takže týmto zákrokom som sa oficiálne stal veteránom," poznamenal s úsmevom počas exhibície legiend Česka a Slovenska.

K starým pánom sa už vekom radí aj Arne Kroták, koniec jeho profesionálnej kariéry však ešte nie je spečatený.

Kroták si pamätá federálnu ligu

Zápas hokejových veteránov Slovenska a Česka v Poprade bol o spomínaní na spoločné roky, ale aj na vzájomné zápasy na reprezentačnej či klubovej úrovni.

Kroták odohral v najcennejšom drese iba minimum zápasov, o to výraznejšiu stopu však zanechal v najvyššej slovenskej súťaži.

V úvode kariéry ešte stihol niekoľko sezón aj v spoločnej československej súťaži.

"Je pravda, že v reprezentácii som toho veľa neodohral, ale zase som zažil federálnu ligu. Spomínam si trebárs na zápasy Sparty Praha v Poprade a to bola vždy poriadna "mastenica." Nič sme si nedarovali. Ako reprezentant síce nemám veľa spomienok, no ako hráč Popradu vo federálnej lige mám veľa spomienok. Bolo to krásne obdobie," poznamenal 46-ročný útočník, ktorý sa pozvoľna vytratil z najvyššej slovenskej súťaže.

Odchod z Popradu s trpkou príchuťou

V drese materského HK Poprad odohral v sezóne 2017/2018 sedem zápasov, svoje skúsenosti v súčasnosti odovzdáva v neďalekom Kežmarku.

"Pomáham reštartovať tamojší hokej. Som v pozícii asistenta trénera Hudáka pri A-mužstve a zároveň trénujem malé deti. V Poprade dostali prednosť iní ľudia. Ja to akceptujem, beriem to ako fakt, no nikdy sa s tým nestotožním," poznamenal.

Pri otázke, či sa ešte plánuje vrátiť na najvyššiu úroveň, po chvíli premýšľania poznamenal: "Na túto otázku neviem odpovedať," povedal Kroták.

Lašák: Rýchle nohy sú preč

Zatiaľ, čo popradská legenda ešte oficiálne nie je hokejový dôchodca, brankár Ján Lašák sa k nim už od soboty radí.

Do exhibičného zápasu nastúpil od úvodných minút a netrvalo dlho, kým musel čeliť trestnému strieľaniu v podaní bývalého spoluhráča z Pardubíc Františka Mrázka.

Robustný obranca si ho vychutnal rutinérskym blafákom do forhendu so zakončením do odkrytej bránky.

"Bolo to veľmi naivné odo mňa. Ešte som si asi myslel, že sa stihnem vrátiť do bránky po tom, čo vysoko vykorčuľujem. Počas kariéry som tak chytával nájazdy, spoliehal som sa na rýchle nohy. Ukázalo sa, že tie časy sú preč. Ten zákrok bol typický veteránsky. V tej chvíli sa ukázalo, kam patrím. Oficiálne som už teda hokejový veterán," poznamenal Lašák s typickým úsmevom.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.