Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kritici zistia, že sa mýlili, hovorí prezident FIFA Blatter

Blatter bol dlhodobo pod paľbou kritiky, no dôveryhodnosť stratil po tom, ako sa pred májovými prezidentskými voľbami prevalil veľký korupčný škandál v radoch FIFA. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 24. aug 2015 o 19:00

FIFA nie je skorumpovaná, vo futbale nie je korupcia a skorumpovaní nie sú ani funkcionári, uviedol Blatter v sídle FIFA.

NYON. Odchádzajúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter verí, že jeho kritici zistia, ako sa mýlili a ocenia prínos, ktorý zanechal ako prvý muž svetového futbalu.

Sedemdesiatdeväťročný Švajčiar v rozhovore pre britskú televíziu BBC bránil svoju povesť.

Blatter bol dlhodobo pod paľbou kritiky, ale dôveryhodnosť stratil po tom, ako sa pred májovými prezidentskými voľbami prevalil veľký korupčný škandál v radoch FIFA.

Americké úrady obvinili 14 futbalových funkcionárov z korupcie. Švajčiarska polícia siedmich ľudí hneď zatkla. Švajčiar síce voľby vyhral, ale krátko po tom sa funkcie vzdal a 26. februára sa uskutoční voľba jeho nástupcu.

"FIFA nie je skorumpovaná .... vo futbale nie je korupcia a skorumpovaní nie sú ani funkcionári," uviedol Blatter v 20-minútovom rozhovore v sídle FIFA.

Blatter poznamenal, že je častým terčom útokov na sociálnych sieťach a iných médiách.

"Choďte to sveta, do Ázie, do Afriky, do Číny a spýtajte sa tam ľudí, čo si myslia o FIFA a o Blatterovi. Je to niečo úplne iné. Som tam rešpektovaný, pretože som urobil veľa pre svetový futbal," povedal Blatter, ktorý stál na čele FIFA od roku 1998.

"Som presvedčený, že kritici zistia, čo sme robili a ocenia prácu FIFA a moju aj počas ďalších 40 rokov," dodal.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.